رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دفاتر تسهیلگری در مناطق حاشیه نشین استان دایر می شود


31 مرداد, 1396 - 13:19 -- شیشه گرها
بیدخام خبر داد:

دفاتر تسهیلگری در مناطق حاشیه نشین استان دایر می شود

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: دفاتر تسهیلگری در مناطق حاشیه نشین استان دایر می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

" مریم بیدخام" در جلسه توجیهی تاب آوری اجتماعی با بیان این مطلب افزود: این طرح در مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار استان اجرا می شود.
وی گفت: ما به دنبال مدینه فاضله و صفر کردن آسیب های اجتماعی نیستیم، بلکه با نگاه واقع بینانه به جامعه درصدد کاهش محسوس آن ها هستیم.
سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با اشاره به اینکه اجرای این طرح در مناطق حاشیه نشین مانند نواحی منفصل شهری، مهرگان، چوبیندر و  مناطق کم برخوردار اجرا می شود، در ادامه افزود : انتظار می رود پس از اجرای این طرح در کل استان شاهد کاهش آسیبهای اجتماعی در این مناطق باشیم.
وی تصریح کرد: ما به دنبال  مدینه فاضله و صفر کردن آسیب های اجتماعی نیستیم و آرمانخواهی نمی کنیم بلکه با نگاه واقع بینانه به جامعه درصدد کاهش محسوس آن ها هستیم.
بیدخام خاطرنشان کرد: طرح تاب آوری اجتماعی طرحی ملی است که در سراسر کشور اجرا می شود.
وی افزود: در این طرح تسهیلگران اجتماعی  و فعالان اجتماعی، با حضور در محلات چهره به چهره با افراد صحبت می کنند و مهارت های زندگی را به آن ها آموزش می دهند.
سرپرست دفتر امور اجتماعی استانداری تصریح کرد: در کنار این طرح، در مناطق حاشیه نشین دفاتر تسهیلگری دایر می شود که سمن ها در آن ها حضور پیدا می کنند تا رابط بین دولت و مردم باشند و مطالبات مردم را انتقال دهند.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری تاکید کرد: تنش های جامعه ریشه در خانواده دارد و افراد نمی توانند ارتباط لازم را با اعضای خانواده داشته باشند و نهایتا این تنش به جامعه سرایت می کند و ما شاهد افزایش امار طلاق و خشونت های اجتماعی خواهیم بود.
 بیدخام خاطرنشان کرد: افرادی که در این طرح مشارکت کرده اند افراد کارآزموده ای هستند که دوره های تسهیلگری را طی کرده اند و محتوای اموزشی توسط معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری تهیه شده است.
وی گفت: طرح تاب اوری اجتماعی به صورت پایلوت در محله راه آهن قزوین آغاز شده و در حال اجرا  است.