رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دستگاه قضایی استان از سرمایه‌گذاری با رویکرد ایجاد اشتغال حمایت خواهد کرد


15 شهريور, 1396 - 15:52 -- m.akhondi6558_945
معاون اقتصادی استاندار :

دستگاه قضایی استان از سرمایه‌گذاری با رویکرد ایجاد اشتغال حمایت خواهد کرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت : احیای واحدهای تولیدی و توسعه اشتغال لازمه تحقق شعار سال در راستای اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است و در این راستا دستگاه قضایی استان با تمام توان و با رویکردی حمایتی به این موضوع ورود کرده است .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی افزود : دستگاه قضایی استان در راستای روان سازی امور و تخصصی کردن رسیدگی ها ، شعبه ای ویژ جهت رسیدگی به پرونده های شرکت ها و کارخانجات تشکیل داده تا واحدهای تولیدی با سهولت امورات قضایی خود را پیگیری کنند .
وی ضمن تقدیر از مسئولان قضایی استان بویژه رئیس کل دادگستری و دادستان قزوین ،  تصریح کرد : قطعاً دستگاه قضایی و نهادهای نظارتی استان هر واحد تولیدی را که به دور از انحراف به سرمایه گذاری بپردازد مورد حمایت قرار خواهد داد .
معاون اقتصادی استاندار با اشاره به ابلاغ آئین نامه پیگیری و حمایت از واحد های تولیدی و اقتصادی در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و مطالبات رهبر معظم انقلاب در این حوزه ، گفت: در این دستورالعمل ساز و کارهای لازم با استفاده از ظرفیت های قانونی برای حمایت ویژه از واحدهای تولیدی دیده شده است .
حبیبی افزود : کمیته قضایی حمایت از سرمایه گذاری استان نیز با برگزاری جلسات متعدد در جهت رفع موانع اقتصادی و در راستای توسعه فضای کسب و کار و بهبود تولید و اشتغال  گام های موثری برداشته است که جای تقدیر دارد.
وی توضیح داد : در دستور العمل ابلاغی دستگاه قضایی استان بر عدم احضار مدیران شرکت ها و واحدهای صنعتی غیر از موارد ضروری قانونی که چاره ای جز احضار نیست ، تأکید شده است .
معاون استاندار قزوین به بخش دیگری از دستورالعمل ابلاغی دادستان قزوین اشاره کرد و گفت : دستگاه قضایی استان بر عدم توقیف دستگاه ها و تجهیزات واحدهای تولیدی تأکید دارد و توقیف آنها را باعث تعطیلی و چالش در خط تولید می داند که قطعاً به تولید بیشتر و افزایش آمار اشتغال در استان کمک خواهد کرد .