رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی از برنامه های مهم دفاتر تسهیلگری در مناطق حاشیه نشین است .


16 شهريور, 1396 - 17:29 -- خبر
مریم بیدخام :

ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی از برنامه های مهم دفاتر تسهیلگری در مناطق حاشیه نشین است .

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی اسنانداری در مراسم جشن عید غدیر که در دفتر تسهیلگری محله دیمج قزوین برگزار شد گفت : راه اندازی دفاتر تسهیلگری در مناطق حاشیه نشین باعث توسعه محلی می شود .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

بیدخام در مراسم جشن عید غدیر که صبح امروز در محله دیمج قزوین برگزار شد  ضمن عرض تبریک دهه مبارکه ولایت و عید سعید غدیر خم ، هدف از راه اندازی دفاتر تسهیلگری را ارتباط دو سویه مردم و دولت عنوان کرد و افزود : تحرک نشاط ، پویایی و احیاء سنتهای اصیل ایرانی از دیگر اهداف راه اندازی این دفاتر است .

ایشان با توجه به اهمیت توانمند سازی و اشتغال بانوان به ویژه بانوان سرپرست خانوار خاطرنشان کرد در دولت تدبیر وامید اقدامات خوبی از جمله  گسترش تعاونی های زنان و فراهم اوردن بسترهای لازم جهت توانمند سازی بانوان سرپرست خانوار انجام شده است .

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی با اشاره به اینکه  دفاتر تسهیلگری  با ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی نقش گسترده و کارامدی در ارتقای شاخص های سلامت جامعه ایفا می کنند ، افزود: زیبا سازی بافت های قدیمی و ارائه خدمات در این مکان ها سبب ایجاد نشاط در جامعه می شود.

وی با تاکید بر اینکه راه اندازی دفاتر تسهیلگری در مناطق حاشیه نشین باعث توسعه محلی می شود ،  خاطرنشان کرد در عین حال مشارکت ساکنان محلات در تحقق این مهم ضروری است.

بیدخام گفت: ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی از برنامه های مهم دفاتر تسهیلگری است.

سرپرست دفتر امور اجتماعی استانداری خاطرنشان کرد: هدف از راه اندازی این مراکز، تحرک، نشاط، پویایی و احیای سنت های اصیل ایرانی است.

بیدخام  نقش گسترده و کارامد دفاتر تسهیل گری که در مناطق حاشیه نشین تشکیل شده و خدمات فرهنگی و احتماعی ارائه میدهند را بسیار حائز اهمیت دانسته و  با اشاره به این موضوع که زیبا سازی بافت های قدیمی و ارائه خدمات در این مکان ها سبب ایجاد نشاط در جامعه می شود در عین حال مشارکت مردم خود محلات را در تحقق این امر مهم ضروری دانستند.

وی انتخاب حمام حاج میرحسن در محله دیمج را برای مرکز تسهیلگری بسیار مناسب توصیف کرد و افزود این مکان  ظرفیت راه اندازی بازارچه محلی برای تولیدات خانگی بانوان محله را دارد .

 در پایان این مراسم که  با حضور مهندس وثیق نیا رییس سازمان نظام مهندسی ،  مهدیه السادات قافله باشی عضو شورای شهر قزوین و دیگر مدعوین  برگزار شد  از سادات حاضر در مراسم تجلیل به عمل آمد .

گفتنی است این مرکز به همت نظام مهندسی و با همکاری شهرداری قزوین ، اداره کل راه و شهر سازی و استانداری قزوین راه اندازی شده است ، و در این مرکز خدمات متنوعی از جمله آموزش کارگاههای اشتغالزایی ، قالیبافی ، چرم دوزی ، صنایع دستی ، مشاوره خانواده و دیگر برنامه های فرهنگی و اجتماعی ارائه می شود .