رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

امسال به هزار واحد تولیدی در استان تسهیلات پرداخت می شود


19 شهريور, 1396 - 13:54 -- علیرضایی
استاندار قزوین در دیدار مدیرعامل بانک سپه کشور:

امسال به هزار واحد تولیدی در استان تسهیلات پرداخت می شود

استاندارقزوین در دیدار مدیرعامل بانک سپه کشوراعلام کرد: امسال به هزار واحد تولیدی در استان تسهیلات پرداخت می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

فریدون همتی در دیدار محمد کاظم چقازردی مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره بانک سپه کشور که در سالن جلسات دفتراستاندار برگزار شد در سخنانی بیان داشت:  در سال گذشته با توجه به شرایط صنعتی و کشاورزی استان و از طرف دیگر در نتیجه تحریم های اقتصادی و بین المللی ،فشار سختی به واحدهای تولیدی وارد شد بگونه ای که بخشی از تولید را تحت تاثیر قرار داده و موجبات نگرانی  را فراهم کرده بود.
وی افزود: در چنین شرائطی دولت با تدوین سیاست ها و برنامه های حمایتی اقتصادی بویژه تهیه بسته بانکی  در قالب طرح بهین یاب توانست به شکل ویژه ای حوزه تولید و اشتغال را مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهد.
استاندار گفت:  در سال گذشته در قالب طرح بهین یاب به 1122 طرح  مبلغ 1350 میلیارد تومان تسهیلات بانکی پرداخت شد که این طرح در گام اول منجر به تثبیت اشتغال شد.
 وی افزود: اگر تسهیلات بانکی در سال گذشته به واحدهای تولیدی مشکل دار پرداخت نمی شد نزدیک به 50 هزار نفر در استان به آمار بیکاران افزوده می شد.
همتی ادامه داد: با پرداخت این تسهیلات هم تولید و اشتغال در استان تثبیت شد و هم 22 هزار فرصت شغلی جدید فراهم شد که 14 هزار نفر از این نیروی کار دارای کد بیمه ای جدید هستند.
استاندار با اعلام اینکه"  در سال 95 صادرات  استان به بیش از دوبرابر در مقایسه با سنوات پیشین افزایش یافت  و از 300 میلیون دلار به 675 ملیون دلار افزایش یافت که این حجم از صادرات نشان از نشاط و پویایی تولید دارد.
وی با بیان اینکه" در سال گذشته حجم سرمایه گذاری خارجی مصوب استان 401 ملیون دلار بود که 180 ملیون دلار از این رقم عملیاتی شده است." اظهار داشت:  در حال حاضر 500 واحد تولیدی نیمه تمام در استان قزوین وجود دارد که تمرکز و محور تسهیلات بانکی در سال جاری پرداخت تسهیلات سرمایه  ثابت برای راه اندازی این واحدها می باشد.
استاندار ادامه داد: علاوه بر آن 500 واحد صنعتی،گردشگری و کشاورزی نیز در استان به سرمایه در گردش نیاز دارند که در دستور کار مدیریت ارشد استان قرار دارد.
همتی بیان داشت: برای رونق تولید و ایجاد اشتغال زایی به حمایت بانک ها در این زمینه نیازمندیم و انتظار داریم که با توجه به روحیه جهادی که در مدیران بانک ها وجود دارد بیش از گذشته بتوانیم با حمایت این موسسات اقتصادی شاهد رونق این واحدها باشیم.
وی افزود: بدون تردید با حمایت بانک ها می توانیم گامهای اساسی در راستای رونق تولید برداریم و در این حوزه بانک سپه به شکل کاملا عملیاتی و همدلانه در تسریع و اجرای پروژه های حوزه تولید همکاری نزدیک و مثبتی از خود نشان داده است.
گفتنی است در این جلسه در خصوص پرداختاخت تسهیلات به منظور تسریع در اجرای طرح گاز رسانی به مناطق روستایی و دور افتاده استان، پرداخت تسهیلات جهت  تکمیل یک مجتمع گردشگری وآب درمانی در شهرستان آوج و همچنین پرداخت تسهیلات ارزی برای تکمیل یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین بحث و بررسی لازم انجام و اعلام موافقت شد.