رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بررسی تقاضای تأسیس 2 سازمان مردم نهاد


19 شهريور, 1396 - 17:40 -- عابدی

بررسی تقاضای تأسیس 2 سازمان مردم نهاد

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد: درخواست تأسیس 2 تشکل غیردولتی جهت فعالیت در سطح استان بررسی و برای طرح موضوع در دستور کار جلسه آتی هیات نظارت استان قرار گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"مریم بیدخام" با اعلام این خبر افزود: طی روز پنجشنبه مورخ 16 شهریور ماه سال جاری پرونده 2 سازمان مردم نهاد در شرف تأسیس با حضور اعضاء مؤسس آنها در محل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی بررسی و صلاحیت و توانمندی افراد احصاء شد. عناوین و موضوعات فعالیت این تشکل ها به شرح زیر است:
* مؤسسه پیشروان سلامت شخصیت با موضوع کاهش آسیبهای اجتماعی در جوانان و نوجوانان
* مؤسسه فرهنگی، هنری وادبی پرند با موضوع توسعه آموزشهای فرهنگی و هنری و ادبی
دبیر هیأت نظارت بر سازمان های مردم نهاد استان بیان داشت: پس از تکمیل پرونده متقاضیان، انجام استعلام ها و مصاحبه با مؤسسین، فرآیند مربوطه تکمیل شده و به منظور طرح و تصمیم گیری در دستور کار جلسه هیأت نظارت استان قرار خواهد گرفت.
وی یادآور شد: در جلسه مصاحبه با مؤسسین تشکل ها، اهداف و برنامه های متقاضیان تأسیس سمن احصاء شده و موارد ضروری از جمله غیرسیاسی، غیر انتفاعی و غیردولتی بودن تشکلها یادآوری شد. همچنین بر ارائه طرحها و گزارشهای لازم تأکید گردید.
ایشان یادآور شد: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به برون سپاری کارها و جلب مشارکت مردم در عرصه های مختلف به خصوص عرصه های اجتماعی و فرهنگی دارد و خواهان افزایش بیشتر تشکلها (به عنوان حلقه واسط بین دولت و مردم) و استفاده از ظرفیت مردمی آنها می باشد.
بیدخام در پایان تاکید کرد: سازمان های مردم نهاد فوق پس از تأیید نهایی درهیأت نظارت استان مجوز فعالیت دریافت خواهند کرد.