رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بانک ها پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی را تسریع کنند


20 شهريور, 1396 - 09:02 -- عابدی
استاندار قزوین:

بانک ها پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی را تسریع کنند

استاندار قزوین گفت: حمایت از واحدهای تولیدی در سال اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال در دستور کار است و ضروری است بانک ها در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی سرعت عمل بیشری داشته باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"فریدون همتی" استاندار قزوین در شورای هماهنگی بانک های استان که با هدف بررسی روند اعطای تسهیلات طرح رونق تولید به بنگاه های اقتصادی استان برگزار شد، اظهار داشت: اولویت و سمت و سوی تسهیلات باید به طرح های نیمه تمام اختصاص یابد تا شاهد ایجاد فرصت های شغلی جدید در استان باشیم.

وی افزود:مدیران بانک های استان،فرماندهی و مدیریت پرداخت تسهیلات به بنگاه های اقتصادی را مستقیما و با اولویت بالا برعهده بگیرند.
استاندار قزوین گفت: هدف ما اشتغال پایدار در استان است و بر روند اشتغال های ایجاد شده در واحدهای تولیدی می بایست نظارت مستمر انجام گیرد.
استاندار در ادامه بر نظارت بر نحوه مصرف منابع بانکی در استان تاکید و افزود: باید ضمن بررسی های لازم، مشخص شود منابع بانکی استان صرف چه بخش هایی و در کجاها مورد استفاده قرار می گیرد.
نماینده عالی دولت در استان در ادامه از مدیران بانک های عامل استان خواست تا در پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید به بنگاه های اقتصادی شامل طرح های صنعتی، کشاورزی و گردشگری، سرعت ببخشند.
همتی با تاکید بر اینکه تسهیلات طرح رونق تولید باید صرف تقویت بخش های صنعت، کشاورزی و گردشگری شود، ادامه داد: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان باید به نحوه مدیریت در بررسی هزینه کرد تسهیلات اعطایی طرح تولید در محل های مشخص شده، کمک کنند.
به گفته استاندار ،اولویت و سمت و سوی تسهیلات رونق تولید باید به طرح های نیمه تمام اختصاص یابد تا شاهد ایجاد فرصت های شغلی جدید در استان باشیم.
وی در پایان یاد اور شد: مدیران بانک ها رسالت سنگینی را در جهت تقویت و رونق تولید بردوش داشته و باید در راه تحقق اهداف مقام معظم رهبری و دولت در رابطه با اقتصاد مقاومتی گام بردارند.
"علی پرزحمت"دبیر کارگروه تسهیل ورفع موانع تولید استان از پرداخت تسهیلات به ۴۰ واحد صنعتی در سالجاری خبرداد و افزود: این تسهیلات ۳ مورد مربوط به واحدهای کشاورزی و۳۷ مورد مربوط به واحدهای صنعتی استان می باشد.
پرزحمت اعلام کرد:از ابتدای سالجاری تاکنون مبلغ ۵۴۸ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید پرداخت شده که ۷۲ میلیارد ریال در بخش کشاورزی و ۴۷۶ میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت می باشد.
رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت اظهارداشت:تاکنون تعداد ۱۰۶۱واحد تولیدی جهت اخذ تسهیلات رونق تولید در سامانه بهین یاب ثبت نام کردندکه پاسخ استعلام ۷۳۳ مورد ازسوی بانکهای عامل مثبت اعلام شده است.
مهندس علی پرزحمت اعلام کرد: تعداد ۴۷۲ مورد از تقاضاهای اخذ شده توسط کمیته کارشناسی بازدید شده که تعداد ۱۸۱ مورد مربوط به حوزه کشاورزی و تعداد ۲۹۱ مورد مربوط به حوزه صنعت بوده است.