رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پرداخت هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صادراتی استان در سال جاری


21 شهريور, 1396 - 15:09 -- علیرضایی
معاون اقتصادی استاندار قزوین:

پرداخت هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صادراتی استان در سال جاری

معاون امور اقتصادی استاتدار قزوین گفت: پرداخت 1000 میلیارد ریال تسهیلات بانکی به واحدهای صادراتی استان قزوین در سال جاری پیش‌بینی شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی در جشنواره شهید رجایی(تجلیل از دستگاه های اجرایی) استان قزوین که در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: یکی از رویکردهای جدی حوزه مدیریتی استان قزوین، افزایش صادرات است که در این زمینه در سال گذشته 675 میلیون دلار صادرات غیرنفتی در استان انجام شد.
وی با بیان اینکه رویکرد و تأکید سال جاری در حوزه صادرات، افزایش صادرات و محصولات کشاورزی است، افزود: برای سال جاری برنامه‌های مختلفی در حوزه محصولات گلخانه‌ای پیش‌بینی شده است که از موارد آن می‌توان به خرید محصولات گلخانه‌ای از سوی شرکت خارجی اشاره کرد که این امر با هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی استان انجام شده است.
معاون اقتصادی استاندار قزوین ادامه داد: در سال جاری، 266 میلیون دلار صادرات گمرک در استان قزوین انجام شده که این آمار نسبت به سال گذشته با افزایش 40 درصدی همراه است.
حبیبی یادآور شد: در حال حاضر حجم کالاهای استان قزوین به اندازه‌ای است که انبارهای این استان قابلیت ذخیره‌سازی کالاها را ندارد و صادرات از این استان به 12 کشور آسیایی و اروپایی صورت می‌گیرد که این امر نشان از ظرفیت‌های بالای قزوین در تمام عرصه‌ها است‌.
این مسؤول ادامه داد: در حال حاضر 182 واحد صادراتی را در استان قزوین شناسایی شده ‌و پرداخت تسهیلات به این واحدها به صورت ویژه ارائه می‌شود.
معاون امور اقتصادی استاندار قزوین تصریح کرد: 300 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صادراتی پرداخت شده است و 750 میلیارد ریال هم در دستور کار قرار دارد و در مجموع می‌توان گفت که پرداخت 1000 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صادراتی در سال جاری پیش‌بینی شده است.
حبیبی خاطرنشان کرد: شاخص‌های اقتصادی استان قزوین در سال گذشته روند رو به رشدی داشت و امیدواریم این روند در سال جاری هم ادامه داشته باشد.