رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت بکارگیری ظرفیت جوانان در حوزه صنایع دستی استان


22 شهريور, 1396 - 07:39 -- خورشیدی
استاندار تاکید کرد:

ضرورت بکارگیری ظرفیت جوانان در حوزه صنایع دستی استان

استاندار در ستاد ساماندهی امور جوانان بر ضرورت استفاده و بکارگیری از ظرفیت جوانان در حوزه صنایع دستی استان تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

فریدون همتی در جلسه ستاد ساماندهی جوانان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: جوانان دارای نیازهای متنوعی هستند که برآورده ساختن آنها به همت و تلاش همه دستگاه ها و نهادها نیازمند است.

وی گفت: ستاد ساماندهی جوانان به منظور رسیدگی بهتر به نیازها و خواسته های این قشر باید بیشتر فعال شود.

استاندار در ادامه خواستار تقویت فعالیت های فرهنگی، هنری و ورزشی در استان شد و اظهار داشت: این مهم می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی در بین جوانان قزوینی موثر باشد.

همتی افزود: به منظور پیشبرد فعالیت های فرهنگی باید شاهد هماهنگی و تعامل هرچه بیشتر دستگاه های فعال در این حوزه باید یکدیگر بود.

وی در ادامه به فعالیت های جوانان در حوزه صنایع دستی اشاره کرد و گفت: برای بازاریابی محصولات صنایع دستی جوانان باید برنامه منسجم صورت گیرد و این مهم باید در اولویت قرار گیرد.

استاندار قزوین تصریح کرد: جوانان فعال در حوزه صنایع دستی باید برای حضور در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی حمایت شوند تا شاهد رونق اقتصادی و اشتغالزایی در این بخش باشیم.

همتی عنوان کرد: ظرفیت جوانان باید در بخش‌های مختلف بکار گرفته شود و در این راستا نگاه جامع به حوزه صنایع دستی امری حائز اهمیت بوده که باید در دستور کار قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان باید با ابتکارات مبتنی بر دستاوردها و اهداف تعیین شده اقدام کرده و با برنامه‌ریزی مدون حرکت کنند.

استاندار قزوین با اشاره به اشتغالزایی در حوزه صنایع دستی گفت: خوشبختانه سازمان میراث فرهنگی در زمینه اشتغال جوانان در حوزه صنایع دستی اقدامات خوبی انجام داده به طوری که سال گذشته ۸۰۰ و امسال تاکنون ۱۵۵ شغل جدید ایجاد کرده است.

همتی ادامه داد: فعال کردن نمایشگاه‌های صنایع دستی و حمایت از جوانان در این بخش در دستور کار است که مدیران باید اهتمام ویژه داشته باشند.

وی در پایان بیان کرد: در راستای برنامه‌ریزی جامع در حوزه جوانان، خانه جوان در تمام شهرستان‌ها براساس تفاهم‌نامه با دستگاه‌های اجرایی مربوط راه‌اندازی می‌شود که اعتبارات خوبی نیز در این طرح تخصیص داده شده است.

 در این مراسم ۵ دستگاه برتر ستاد امور جوانان استان قزوین تجلیل شدند.