رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دانشگاه محور تحولات اساسی در جامعه است


22 شهريور, 1396 - 10:27 -- فرمانداری بوئین...
فرماندار بوئین زهرا

دانشگاه محور تحولات اساسی در جامعه است

مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه فنی و مهندسی بویین زهرا با حضور مسئولین استانی وشهرستانی در محل دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بوئین زهرا ،

مهندس قاسمی فرماندار شهرستان بویین زهرا در بیانات خود اظهار داشت که دانشگاه مهد علم، تفکر، خلاقیت، نوآوری ومحور تحولات اساسی در جامعه است و آینده ی هر جامعه در دست دانشجویان, اساتید  و دانشگاهیان می باشد . تنها مجموعه آموزشی که در اول انقلاب بشدت مورد توجه و احترام قرار گرفته حوزه و دانشگاه بوده  و این اهمیت روز به روز افزایش پیدا می کند . به هر حال جامعه ای مقتدر است که در آن جامعه به جایگاه علم و دانش و اساتید نگاه متعالی داشته باشند.

ایشان در ادامه سخنان خود ضمن تقدیر از زحمات شبانه روزی دکترانیسه گفت: مکانی که هم اکنون در آن هستیم در پنج سال پایه گذاری شده، در شهرستانی که دارای جمعیت اندکی می باشد و این ظرفیت بزرگی است که برای شهرستان ایجاد شده، بنابراین  باید سپاس گزار باشیم از تمامی مسئولین وقت که برای این کار زحمت کشیدند به ویژه جناب آقای دکتر انیسه که روز های سخت و پرکاری را پشت سر گذاشتند تا امروز شاهد ثمره ی فعالیت ها و تلاش های ایشان و همکاران این مجموعه باشیم. وی همچنین خاطر نشان کرد که ماموریت محوری از وظایف مراکز آموزشی بخصوص این مرکز است و باید براساس سند چشم انداز توسعه حرکت شود.

وی افزود: توسعه دانشگاه باید از نوع نسل سوم یعنی دانشگاه های کارافرین باشد و باید براساس تقاضا و نیاز بخش های مختلف جامعه صورت گیرد.این دانشگاه ضمن حفظ استقلال خود می باید نقش مهمی در توسعه و آبادانی منطقه ایفاء نماید و مجموعه دست اندرکاران و مسئولان نسبت به توسعه این دانشگاه اهتمام ویژه ای داشته باشند.

قاسمی در پایان از تمامی مسئولین شهرستان  خواست تعامل و همکاری لازم را برای رشد وتعالی روز افزون این مرکز آموزش عالی داشته باشند..

در این مراسم دکتر بابک محمد حسینی طی حکمی از طرف دکتر نائینی رئیس دانشگاه بین الملل امام خمینی قزوین بعنوان سرپرست مرکز آموزش عالی فنی و مهندسی بویین زهرا منصوب شد.