رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

همایش عظیم اربعین در راستای تبیین و تعمیق نهضت امام حسین(ع) است


18 مهر, 1396 - 12:12 -- واحد خبر اداره ...
استاندار:

همایش عظیم اربعین در راستای تبیین و تعمیق نهضت امام حسین(ع) است

زائران از اعزام غیر قانونی بپرهیزند
استاندار قزوین گفت: همایش عظیم زائران در اربعین حرکتی درراستای تبیین، تبلیغ و تعمیق نهضت امام حسین(ع) و فرهنگ عاشورا ست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی" پیش از ظهر امروز در دومین جلسه ستاد اربعین استان با بیان این مطلب ادامه داد: نهضت امام حسین (ع) صرفا متعلق به شیعیان نیست بلکه حرکت بسیار مهم و باارزشی است که به تمامی مردم دنیا تعلق دارد.
استاندار قزوین ادامه داد: همایش عظیم زائران در اربعین حسینی یک امر گذرا و موقتی نیست بلکه به عنوان یک تجمع دینی، ماندگار و مستمر است و بایستی در راستای تعمیق آن فرهنگ سازی شود.
وی ادامه داد: تجلی این حرکت عظیم مردمی با فرهنگ سازی مناسب بایستی منجر به ریشه یابی و پاسخگویی به چرایی سوالی شود که در اذهان مردم کشورهای غیر مسلمان شکل می گیرد و با توجه به اهمیت این امر هرگونه رفتار و کردار شیعیان و زائران زیر ذره بین مردم کل دنیاست و توسط تمامی رسانه های جهان رصد می شود.
استاندار قزوین در ادامه تاکید کرد: زائران ضمن احترام به آداب و رسوم میزبان،باید تمامی موازین قانونی کشور عراق را رعایت کرده و از اعزام غیر قانونی بپرهیزند تا به دنبال این امر، اقدام قانونی اشاعه یافته و باعث اعتراض مقامات عراقی نیز نشود.
زاهدی ادامه داد: توجه به رفاه،آسایش ، امنیت و سلامتی زائران در اربعین حسینی یک امر ضروری است که بایستی توسط ستاد مربوطه و کمیته های زیر مجموعه رعایت شود ولی در این راستا پرهیز از اسراف نیز یک امر بدیهی و مهم است که می بایست مورد توجه دست اندرکاران و مردم قرار گیرد.
استاندار قزوین از فرمانداران و بخشداران استان خواست تا ضمن اقدامات مشابه در شهرستان ها همراهی لازم را با ستاد استانی داشته باشند ودر راستای جلب مشارکت و همراهی  مردم نیز بکوشند.
 در این نشست اعضای کمیته های ستاد اربعین استان به ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده پرداختند.