رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت آموزش مهارت های زندگی در مدارس


18 مهر, 1396 - 20:22 -- اداره کل روابط ...
استاندار قزوین تاکید کرد:

ضرورت آموزش مهارت های زندگی در مدارس

استاندار قزوین در شورای آموزش و پرورش استان با تاکید بر ضرورت آموزش مهارت های زندگی به دانش آموزان جوان و نوجوان، بیان داشت:آموزش مهارت های زندگی در مدارس موجب کاهش آسیب های اجتماعی و تضمین سلامت روانی جامعه می شود و در این راستا آموزش و پرورش باید این مهم را نهادینه کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"، عبدالمحمد زاهدی" در جسله شورای آموزش و پرورش استان اظهارداشت: توجه به کاهش آسیب های اجتماعی بسیار مهم است و باید در مدارس به آن اهمیت دهیم و برای کاهش آن برنامه ریزی کنیم.

وی افزود: دانش آموزان امانت های در اختیار ما هستند که باید بخوبی برای تربیت و آموزش آنها برنامه ریزی کنیم ودغدغه و مشکلات آنها را مورد توجه قرار دهیم تا نسلی توانمند و بانشاط را برای آینده آماده کنیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: داشتن مهارت های زندگی برای دانش آموزان می تواند آسیب های اجتماعی را کاهش دهد و در این میان باید بتوانیم به دانش آموزان مهارت نه گفتن، تصمیم گرفتن، دوست یابی و سبک زندگی را بیاموزیم تادچار مشکل نشوند.

زاهدی بیان کرد: منطقی نیست بگوییم مطالب آموزشی برای زندگی ما قدیمی است در حالی که هر روز یک کتاب جدید در این موضوعات چاپ می شود و به روز رسانی آنها ضرورتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی یادآورشد: وقتی هر روز مهارتهای زندگی به روز و پیچیده می شود باید ما نیز راه هماهنگی با آن را داشته باشیم وخود را با شرایط وفق دهیم تا از غافله عقب نمانیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: باید دانش آموز در کنار قدرت تصمیم گیری بتواند مفید باشد و در دوران نوجوانی و جوانی احساس کند می تواند به جامعه خدمت کند.

زاهدی اظهارداشت: در مدارس ما باید کارهایی که خلاقیت دانش آموز را بالا می برد در اولویت معلمان باشد تا آینده سازان کشور درست تربیت شوند و مدارس بانشاطی شکل بگیرد.

وی بیان کرد: برای مقابله با افسردگی باید از سنین پایین برنامه ریزی کنیم و کسانی برای مشاوره مورد استفاده قرار گیرند که تخصص وتوان لازم را داشته باشند و از معلمان هم که ارتباط بیشتری با دانش آموزان دارند نیز استفاده شود.

استاندار قزوین گفت: رابطه با اولیاء هم بسیار مهم است و باید از این ظرفیت برای تربیت فرزندان برخوردار شویم تا کارها سریعتر به نتیجه برسد.