رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سرمایه گذاری در آموزش و پرورش باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود


19 مهر, 1396 - 10:08 -- اداره کل روابط ...
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری:

سرمایه گذاری در آموزش و پرورش باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: سرمایه گذاری در آموزش و پرورش،کاهش آسیب های اجتماعی را به دنبال دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

" مریم بیدخام" سه شنبه شب در نشست شورای آموزش و پرورش استان  با بیان این مطلب افزود: پرداختن به موضوع آسیب‌های اجتماعی تنها مربوط به آموزش و پرورش نیست و همه آحاد جامعه و خانواده ها در این زمینه مسئول هستند.
وی در ادامه با بیان اینکه هزینه کردن در آموزش و پرورش سرمایه گذاری برای آینده است، اظهار کرد: برای جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی در جامعه نیازمند برنامه‌ریزی نهادهای مرتبط با کودکان و نوجوانان و در راس آنها آموزش و پرورش هستیم چرا که این نهاد نقش و تاثیر بسزایی در تربیت دانش‌آموزان داشته و بیشترین تلاش را در این زمینه بر عهده دارند.
بیدخام تاکید کرد: معتقدیم که هزینه کردن در آموزش و پرورش سرمایه گذاری است دانش آموزان در سلامت و نشاط جامعه تاثیر گذار خواهند بود و بخشی از فعالیت های دفتر اجتماعی اختصاص به این قشر دارد چراکه اصلی ترین مخاطب ما دانش آموزان هستند.
این مسئول در ادامه در خصوص مصوبات اجرا نشده شورای آموزش و پرورش استان قزوین افزود: مطالبات تامین بودجه و اعتبار است که انتظار می رود کار شناسان نظرات خود را ارایه دهند و بخشی هم  انسداد بیسوادی و منابع مالی است این فعالیت از ردیف ملی که باید اعتبارات تامین شود.
وی ادامه داد: در بخش دیگر واگذاری اراضی در شهرک مهرگان جهت احداث دانشگاه فرهنگیان و تغییر کاربری درمانگاه فرهنگیان در خیابان بوعلی  که بایستی پیگیری این دو طرح با همکاری معاونت عمرانی انجام شود .