رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ستاد اربعین حسینی(ع)شهرستان تاکستان تشکیل شد.


20 مهر, 1396 - 19:08 -- روابط عمومی فرم...
به ریاست فرماندار تاکستان

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ستاد اربعین حسینی(ع)شهرستان تاکستان تشکیل شد.

پیاده روی اربعین،نماد امتداد قیام عاشوراو ظلم ستیزی است ودرواقع اربعین واثرات فرهنگی آن در رفتار ومشی زائران به جوانان و نسل های بعدی منتقل خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تاکستان ،

جلسه هم اندیشی مراسم اربعین به ریاست "سیاوش طاهرخانی "فرماندار شهرستان تاکستان،باحضور معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری، مسئول ستاد عتبات عالیات تاکستان و اعضای کمیته اربعین و مسئولین شهرستان در فرمانداری تاکستان برگزارشد.

این جلسه به منظور هماهنگی در برقراری نظم،توجیه زائران،مراحل قانونی اعزام به خارج از کشور در مرز،بررسی قوانین اطلاع رسانی به موقع به مردم ،استفاده از ظرفیت های مردمی و خیرین برای ارائه خدمت بهتر ونهایی شدن ایستگاه صلواتی (موکب)شهرستان در اربعین حسینی در کشور عراق  همچون سال گذشته تشکیل وچگونگی هماهنگی بین ادارات تامین ملزومات موکب مورد بحث و بررسی قرارگرفت .

سیاوش طاهرخانی فرماندار شهرستان تاکستانددراین جلسه اظهارکرد:

ستادعتبات عالیات زیر نظروزارت کشور تشکیل ودر مراسم اربعین این همایش عظیم جهان اسلام مردم بی ریا پای کارند و ما باید این همایش را ساماندهی کنیم واز همکاری کلیه هموطنان خصوصا مردم متدین شهرستان تاکستان  که درسال گذشته کمک های زیادی به ستاد عتبات نمودند والحق والانصاف دربین شهرستانها خوب درخشیدند تشکر وقددردانی نمود و ادامه داد پیاده روی اربعین،نماد امتداد قیام عاشوراو ظلم ستیزی است ودرواقع اربعین واثرات فرهنگی آن در رفتار ومشی زائران به جوانان و نسل های بعدی منتقل خواهد شد، همچنین  فرهنگ اربعین در رفتارزائرین نهادینه می شود و دررواقع پیاده روی اربعین، سمبل ولایتمداری است و اثرات فرهنگی بزرگی رابرای جمهوری اسلامی ایران درپی دارد .

ایرج طاهرخانی معاونت سیاسی امنیتی فرماندار نیز دراین جلسه ضمن اشاره به دوران دفاع مقدس و شوق رزمندگان اسلام درزیارت امام حسین (ع) در کربلای معلی گفت :همه باید به هم کمک کنیم تا امسال بهتر از گذشته به زائرین پیاده اربعین خدمات ارائه دهیم، هدف ما از این جلسه این است که با تعاملات و همفکری بتوانیم یک حرکت خودجوش در سطح شهرستان در جهت خدمات رسانی به زائرین ایجاد نموده و مقدمات کار و هماهنگی لازم در خصوص برنامه ریزی برنامه های اربعین و جلب مشارکت های مردمی و اعزام زائران را به نحو مناسب فراهم نماییم ،وی همچنین در پایان افزود،جلسات هماهنگی را جهت تامین امنیت جانی ومالی وهمچنین رفاه زائران تا روزموعود پیگیری خواهیم کرد و امیدوارم میزبانان لایقی برای زوار امام باشیم .

قاسم طاهرخانی مسئول ستاد عتبات عالیات شهرستان گزارشی را از فعالیتهای ستاد شهرستان بیان نمودند و خواسته های زائرین را برای ارائه خدمت بهینه به زوار حسینی در ایام اربعین ارائه نمود.

بخشداران خرمدشت و اسفرورین ،ریاست سازمان تبلیغات،ریاست اداره ی حج واوقاف و رئیس صنعت و معدن نیز مباحثی درخصوص تامین ملزومات موکب ایراد نمودند .

گفتنی است مقرر گردید که کاروانی موازی با کاروان پیاده روی اربعین به سمت امامزاده سید علی شارینی دراربعین حسینی به این مسیراعزام گردد.

در پایان پس از اظهار نظرات حضار مقررگردید ضمن پیگیری وبرطرف سازی مشکلات سال گذشته مکان قبلی و آشپزخانه و بعضی امکانات را در اختیار کمیته اربعین شهرستان قرارگیرد.