رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دیدار مردمی سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین،البر و آبیک در مجلس شورای اسلامی با اهالی 9 روستا در بخش مرکزی شهرستان آبیک


25 مهر, 1396 - 14:35 -- روابط عمومی فرم...

دیدار مردمی سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین،البر و آبیک در مجلس شورای اسلامی با اهالی 9 روستا در بخش مرکزی شهرستان آبیک

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در دیدار با اهالی 9 روستا از روستاهای بخش مرکزی شهرستان آبیک تاکیدکرد: تشکیل تعاونی‌های روستایی برای ایجاد اشتغال در روستاها امری لازم و ضروری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آبیک،

سیده‌حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه در بخش مرکزی شهرستان آبیک حضور یافت و به همراه سید محمد حسینی سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک، اخلاقی بخشدار بخش مرکزی و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان با اهالی 9 روستا در بخش مرکزی این شهرستان دیدار نمود و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات اهالی این روستاها قرار گرفت 

سیده حمیده زرآبادی در این دیدارها خطاب به دهیاران درخصوص عضویت و تشکیل تعاونی های روستایی تأکید نمود و اظهار کرد: از طریق این تعاونی می‌توان برای حل مشکلات روستا گام برداشت.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی افزود: طی سه سال اخیر اقدامات خوبی در شهرستان آبیک صورت گرفته و با شتاب مشکلات تا حدی رفع شده اما مشکلات دیگری هم وجود دارد که با پیگیری قابل حل است.

وی ادامه داد: در زمینه امور  آموزشی، ورزشی، بهداشتی، سلامت و فرهنگی در روستاها باید اقدامات لازم صورت گیرد به مباحث فرهنگی و حوزه سلامت در روستاها که اهمیت فوق‌العاده‌ای دارند باید توجه بیشتری صورت گیرد و  در این زمینه تدابیر لازم اندیشیده شود.

سید حمیده زرآبادی ضمن اشاره به اهمیت اشتغال در روستاها تصریح کرد: برای ایجاد اشتغال و حذف واسطه‌گری تشکیل تعاونی‌های روستایی امری ضروری است و در صورت داشتن طرح در زمینه اشتغال راهنمایی و مساعدت لازم انجام می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس افزود: اگر به وضعیت اشتغال در روستاها اهمیت داده نشود روستاها خالی از سکنه می‌شود و اهالی روستا برای یافتن شغل مجبور  به مهاجرت می‌شوند.

زرآبادی ادامه داد: با تصویب طرح مجلس، برای کشاورزانی که 15 سال سابقه بیمه دارند و بالای 70 سال سن دارند، مستمری برقرار می‌شود.

وی اضافه کرد: با ایجاد اشتغال و رفع مشکلات روستاها شاهد رونق و توسعه در روستاها هستیم و امروز شاید شرایط برای دریافت تسهیلات بانکی توسط شخص دشوار باشد اما با تشکیل تعاونی‌های روستایی زمینه برای دریافت تسهیلات بانکی فراهم می‌شود.

سید حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در سفر یک روزه خود به شهرستان آبیک با اهالی روستاهای ناصرآباد، قشلاق،آقچری، صمغ آباد، خوزنان، زیاران، جزمه، تازه آباد و کوندج از توابع بخش مرکزی دیدار و درخصوص رفع مشکلات مطرح شده توسط ساکنان روستاهای مذکور قول پیگیری و مساعدت داد