رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

برخی قوانین موجب دلسرد شدن تولیدکنندگان می‌شود


25 مهر, 1396 - 14:51 -- روابط عمومی فرم...
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی :

برخی قوانین موجب دلسرد شدن تولیدکنندگان می‌شود

سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در نشست صمیمی با صنعتگران شهرستان آبیک اظهار کرد: بخشی از مشکلات صنعت‌گران مربوط به قانون است یعنی نه تنها از تولیدکننده حمایت نمی‌کند بلکه موجب دلسرد شدن تولیدکنندگان می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آبیک ،

نشست صمیمی سیده‌حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک، سید محمد حسینی سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک، خانپور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین، امیدی پور مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین، جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی این شهرستان با صنعت‌گران شهرک صنعتی کاسپین یک و دو شهرستان آبیک که در محل سالن اجتماعات مرکز رشد پارک علم و فناوری مؤسسه آموزش عالی غیاث‌الدین جمشید کاشانی شهر آبیک برگزار گردید 

سیده حمیده زرآبادی در این نشست اظهار کرد: بخشی از مشکلات صنعت‌گران مربوط به قانون است یعنی نه تنها از تولیدکننده حمایت نمی‌کند بلکه موجب دلسرد شدن تولیدکنندگان می‌شوند.

وی افزود: یکی از دلایلی که قانون اجرا نمی‌شود، ایجاد تبصره‌ها بوده یعنی هر فردی دوست دارد برای رفع مشکل خود از قانون استثنا شود که موجب عدم اجرای قانون می‌شود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی درآمد کشور را منوط به فروش نفت و مالیات ذکر و ادامه داد: دولت 80 درصد اعتبارات را صرف هزینه‌های جاری می‌کند و 20 درصد هزینه‌ها برای توسعه است که شامل تولیدکننده‌ها هم می‌شود باید زیرساخت‌های لازم برای تولیدکنندگان فراهم گردد تا هزینه تولید آنان کاهش یابد.

سیده حمیده زرآبادی ارتباط صنعت با دانشگاه را بسیار کم دانست و تصریح کرد: استفاده از روش‌های علمی در صرفه‌جویی هزینه‌ها مؤثر است و استفاده از شیوه‌های دیگر که بخواهد بهره‌وری در تولید و افزایش هزینه‌ها را به همراه داشته باشد، مطلوب نیست.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی افزود: با نگاه تخصصی به مجموعه تولید و صنعت می‌توان بهره‌وری را افزایش داد که آموزش‌های الکترونیکی قوانین در قالب بسته آموزشی و برگزاری کارگاه می‌تواند مثمرثمر باشد.

وی اضافه کرد: در خصوص اعطای سندهای مالکیت به سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی نیاز است کارگروهی تشکیل شده و پس از بررسی مشکلات در این حوزه تدابیر لازم برای رفع مشکل اعطای سندها به مالکان در شهرک‌های صنعتی کاسپین اندیشیده شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: طولانی شدن حسابرسی تأمین اجتماعی و پرداخت مالیات از مشکلات عمده صاحبان تولید است که این ایراد وارد بوده و باید در اصلاح قوانین موجود در این زمینه اقدام لازم صورت گیرد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه طرح اصلاح بانکداری در مجلس در دست بررسی قرار دارد، مطرح کرد: در برخی قوانین اشکالاتی وجود دارد که باید اصلاح گردد که فرآیند اصلاح هم زمان‎بر بوده و پروسه خاص خود را دارد.