رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

حرکت‌های مدبرانه دولت در مسیر تدبیر و امید تاثیرات پایداری بر کیفیت زندگی و مشارکت اجتماعی معلولان به ویژه نابینایان بر جای نهاده و ظرفیت‌های عظیم آنان را به جامعه معرفی کرده است.


27 مهر, 1396 - 08:21 -- majidabolhasani...
عشایری مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین در مراسم روز جهانی عصای سفید:

حرکت‌های مدبرانه دولت در مسیر تدبیر و امید تاثیرات پایداری بر کیفیت زندگی و مشارکت اجتماعی معلولان به ویژه نابینایان بر جای نهاده و ظرفیت‌های عظیم آنان را به جامعه معرفی کرده است.

در مراسمی به مناسبت روز جهانی عصای سفید با حضور عشایری مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین، احمدی رئیس اداره استثنایی اداره کل آموزش و پرورش و جمعی ازخیرین در مدرسه استثنایی بیاضیان قزوین برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عشایری مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی در این مراسم  ضمن تبریک روز جهانی عصای سفید به همه نابینایان و  کم بینایان و خانواده های آنها گفتند: تحولات اجتماعی همواره محل نشو و نمای استعدادهایی است که اگرچه از لحاظ برخی نقص‌های جسمی در محدودیت هستند؛ اما به واسطه قدرت ایمان و اراده، موانع و مشکلات را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشته و پیشتازتر از بسیاری از افراد عادی جامعه، درخشیده‌اند

وی افزود: توسعه، پیشرفت و آبادانی، تنها در صورتی حایز اهمیت است که ظرفیت‌های آن در خدمت آحاد جامعه، از جمله معلولان و نابینایان باشد.

 مدیرکل اتباع و و مهاجرین خارجی حوزه سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین ادامه داد:  بسیاری از دستگاه‌های اجرایی تاکنون به طرق مختلف از استخدام معلولان شانه خالی می‌کردند در حالی که بیشترین استعداد در افراد معلول و نابینا است که باید زمینه‌های شکوفایی استعداد آنان را فراهم کنیم. نابینایان امروز از افرادی حمایت‌خواه به انسان‌هایی حمایت‌کننده و تاثیرگذار مبدل گردیده‌اند که نمی‌توان نقش آنها را در برنامه‌ریزی‌های خرد و کلان نادیده انگاشت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: برای احیا حقوق افراد نابینا باید از ظرفیت‌های فعال خود آنان بهره گیریم، رفع تبعیض‏های فراروی افراد دارای معلولیت، نه تنها یک وظیفه شرعی و انسانی محسوب می‏شود بلکه در پیشبرد اهداف توسعه کشور نیز ضرورتی انکارناپذیر است.

عشایری با تأکید بر اینکه معلولیت، مانع رشد و کمال نیست افزود: حرکت‌های مدبرانه دولت در مسیر تدبیر و امید تاثیرات پایداری بر کیفیت زندگی و مشارکت اجتماعی معلولان به ویژه نابینایان بر جای نهاده و ظرفیت‌های عظیم آنان را به جامعه معرفی کرده است. دولت تدبیر و امید تلاش ویژه‌ای در پیشگیری از معلولیت‌ها، تجهیز ارائه خدمات استاندارد و تخصصی و استفاده از ظرفیت نابینایان و کم‌بینایان به کار بسته است. امیدوارم بتوانیم در سایه تدبیر و امید جلوه‏های کرامت انسانی و استعدادهای شگرف این عزیزان را در مسیر تحقق اهداف جامعه اسلامی مان متجلی سازیم.

شایان ذکر است در انتهای این مراسم عشایری یک عدد دستگاه تایپ بریل نیز به منظور استفاده درمدرسه بیاضیان اهداء کرد.