رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

شما دانش آموزان امید و آینده فردای افغانستان هستید، ما امروز افتخار می کنیم که کودکان کشور دوست و برادر خود افغانستان عزیز را تعلیم و تربیت می کنیم، امروز مجاهدت و رسالت شما دانش آموزان افغانستانی درس خواندن است ....


2 آبان, 1396 - 09:55 -- majidabolhasani...
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین در جمع دانش آموزان پناهنده مدرسه ناصرآباد

شما دانش آموزان امید و آینده فردای افغانستان هستید، ما امروز افتخار می کنیم که کودکان کشور دوست و برادر خود افغانستان عزیز را تعلیم و تربیت می کنیم، امروز مجاهدت و رسالت شما دانش آموزان افغانستانی درس خواندن است ....

عشایری مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی حوزه سیاسی، امنیتی استانداری قزوین که به منظور بررسی مشکلات پناهندگان و همچنین نظارت بر روند توزیع بسته های بهداشتی در بین دانش آموزان پناهنده مدرسه 12 کلاسه ناصرآباد قزوین حضور یافته بود گفت: شرایط شما دانش آموزان پناهنده مشابه دانش‌آموزان ایرانی است و حتی می‌توان گفت که برای پناهندگان تسهیلات بیشتری ایجاد شده است. کمک‌های تحصیلی که در ایران برای اتباع در نظر گرفته شده همان شرایط اتباع ایرانی است. وی افزود: تمام افراد بازمانده از تحصیل خانواده مهاجرین نیز از آموزشهای سوادآموزی برخوردار می شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین در جمع دانش آموزان پناهنده مدرسه ناصرآباد: شما دانش آموزان امید و آینده فردای افغانستان هستید، ما امروز افتخار می کنیم که کودکان کشور دوست و  برادر خود افغانستان عزیز را تعلیم و تربیت می کنیم، امروز مجاهدت و رسالت شما دانش آموزان افغانستانی درس خواندن است  تا فردا در معادلات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور خویش تاثیر گزار باشید

 

عشایری مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی حوزه سیاسی، امنیتی استانداری قزوین که به منظور بررسی مشکلات پناهندگان و همچنین  نظارت بر روند توزیع بسته های بهداشتی در بین دانش آموزان پناهنده مدرسه 12 کلاسه ناصرآباد قزوین حضور یافته بود گفت:  شرایط شما دانش آموزان پناهنده مشابه دانش‌آموزان ایرانی است و حتی می‌توان گفت که برای پناهندگان تسهیلات بیشتری ایجاد شده است. کمک‌های تحصیلی که در ایران برای اتباع در نظر گرفته شده همان شرایط اتباع ایرانی است. وی افزود: تمام افراد بازمانده از تحصیل خانواده مهاجرین نیز از آموزشهای سوادآموزی برخوردار می شوند.

 

 این مقام مسئول، آزادی کشور ایران را در مجاهدت رزمندگان در سالهای دفاع مقدس دانست و افزود: امروز مجاهدت و رسالت شما دانش آموزان افغانستانی درس خواندن است تا فردا در معادلات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور خویش تاثیر گزار باشید.

عشایری در پایان گفت: بدون شک روزی فرا خواهد رسید که کشور افغانستان به دست جوانان توانمند این کشور ساخته خواهد شد و حق مطلب هم این است که جوانان شایسته کشور افغانستان با کنار گذاشتن اختلافات برای آبادانی کشورشان تلاش بکنند. امید است که در آینده ای نزدیک کشور افغانستان و کشورهای منطقه عاری از جنگ و خشونت شده و توطئه هایی که برای از هم گسیختگی جوامع اسلامی طراحی شده، خنثی شود.

خانم مشاری نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان نیز در این بازدید با اشاره به اینکه ایران در عرصه رعایت حقوق و قوانین امور پناهندگان کشوری نمونه  است، اذعان داشت: باید از کشور ایران سپاسگزاری کرد چرا که طی سال های متمادی از پناهندگان و مهاجرین کشورهای مختلف از جمله افغانستان، پاکستان، بنگلادش، عراق، میانمار و دیگر کشورها به خوبی میزبانی کرده است

وی بیان داشت که کشور ایران در عرصه رعایت حقوق و قوانین امور پناهندگان کشوری نمونه و برای پناهندگان خانه ای امن دور از خانه اصلی خودشان فراهم کرده است.

مشاری با اشاره به اینکه در عصر حاضر که تعداد پناهندگان در کشورهای مختلف افزایش یافته، خاطرنشان کرد: از این روکشورهای میزبان قوانین سختی را برای مهاجرین وضع کرده اند در حالیکه ایران در این عرصه با قوانین آسان از پناهندگان میزبانی نموده و پناهندگان از طریقه میزبانی آنها راضی و خرسند هستند.