رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کمک‌رسانی به روستاها با بسته 12 هزار میلیارد تومانی


21 آبان, 1396 - 09:16 -- اداره کل روابط ...
معاون اقتصادی استاندار:

کمک‌رسانی به روستاها با بسته 12 هزار میلیارد تومانی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گفت: بسته ۱۲ هزار میلیارد تومانی دولت؛ حمایت از اقتصاد روستاییان را در بر دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"منوچهر حبیبی" در جلسه هم اندیشی بخشداران استان اظهار داشت: در مجموع 12 هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستاییان و عشایر منابع اختصاص یافته است.
وی افزود: نرخ سود تسهیلاتی که در این طرح در اختیار روستاییان و عشایر قرار خواهد گرفت بین 6 تا 9 درصد است و به زودی ابلاغ می شود.
وی افزود: در راستای اجرای مفاد ماده ۲ آیین نامه اجرایی تبصره ۳۵ قانون اصلاح قانون بودجه درخصوص بخشودگی سود متعلق به تسهیلات تا یک میلیارد ریال منوط به بازپرداخت اصل تسهیلات و بخشش تمام وجه‌التزا‌م‌های متعلقه در زمان تسویه، تدوین و دستورالعمل اجرایی مربوط به بخشودگی سود تسهیلات کمتر از یک میلیاردریال تصویب و ابلاغ شده است.
حبیبی گفت : کارهای عمرانی و خدماتی خوبی در بخشها انجام گرفته  باید همین روند تداوم داشته باشد.
معاون اقتصادی استاندار به سهم مهم پست بانک در توسعه خدمات بانکی در روستاها اشاره کرد و افزود: 20 دفتر آی سی تی روستایی در روستاها در جهت خدمات دهی بانکی و حمایت از اعطای تسهیلات اشتغال زایی در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه افزایش تولید در سطح و کاهش سطح زیرکشت در حفظ و نگهداری منابع آبی تاثیر گذار است، ادامه داد: دولت در زمینه استفاده از روش های نوین آبیاری برای کشاورزان، دولت بین ۷ تا ۱۰ میلیون تومان به ازای هر هکتار روستاییان را مورد حمایت قرار می دهد که فرصت خوبی به شمار می رود و بخشداران در این زمینه باید اطلاع رسانی داشته باشند و نقش هدایتی و رهبری داشته باشند.
حبیبی تصریح کرد: صندوق کارآفرینی امید در استان اقدامات خوبی انجام داده و نقش تأثیرگذاری در روستاها  داشته است.
ایشان در خاتمه بیان کرد: مجوز جذب نیروی جدید نداریم و باید کمبود نیرو از طریق دستگاه‌های اجرایی استان تامین شود.