رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

رشد و توسعه پایدار، دغدغه اصلی همه بخشداران باشد


21 آبان, 1396 - 13:30 -- اداره کل روابط ...
استاندار قزوین:

رشد و توسعه پایدار، دغدغه اصلی همه بخشداران باشد

استاندار قزوین گفت: سیاست اصلی هر بخشدار باید رشد و توسعه پایدار اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و تعالی جامعه باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی" استاندار قزوین در جلسه هم اندیشی بخشداران استان اظهار داشت: بخشدار نماینده عالی دولت در هر بخش است و بخشداران می توانند با عملکرد مناسب خود اعتماد مردم را نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران و برنامه های دولت تدبیر و امید ارتقاء دهند.
وی به فعالیت و رفتار سیاسی بخشدار اشاره کرد و افزود: سیاست معانی و مفاهیم مختلفی دارد ولی یکی از وظایف اصلی و سیاسی هر بخشدار آرام نگه داشتن فضای سیاسی در بخش است.
استاندار تصریح کرد: هیچ توسعه و پیشرفتی بدون حضور و مشارکت مردم، توسعه موفقی نخواهد بود و بخشدار می تواند با ارتباط و تعامل شایسته با شوراهای اسلامی که مظهر اراده و رأی مردم هستند و با هماهنگی با دهیاریها نقش مهمی در پیشرفت بخش و مناطق روستایی داشته باشد.
نماینده عالی دولت در استان قزوین با اشاره به وظایف هر بخشدار در بخش مربوطه تصریح کرد: سیاست اصلی هر بخشدار باید رشد و توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و همه حوزه های مربوط به جامعه باشد.
زاهدی با انتقاد از عملکرد مدیران در حوزه اتباع بیگانه بیان کرد : در زمینه برخورد با اتباع بیگانه سیاست غلطی را دنبال می کنیم  و باید در این زمینه تغییر رویه داده و سیاست ها به سوی تغییر مهاجرت افغانها به سمت کشور خودشان باشد.
استاندار به بخشداران  تاکید کرد: تلاش کنید آب کمتری مصرف شود که این کار به نفع کشور و استان خواهد بود زیرا امروزه بروز پدیده خشکسالی و افزایش بی رویه مصرف آب و کاهش منابع آبهای زیرزمینی بحران آب در استان جدی است و در صورت تداوم روند موجود تامین آب شرب و کشاورزی استان با مشکلات جدی روبروخواهد شد.
وی گفت: استان قزوین در حوزه گردشگری از ظرفیت ویژه‌ای برخوردار بوده  و توجه به این حوزه می تواند بعنوان گردش مالی اول دنیا بسیار حائز اهمیت است.
زاهدی به عملکرد متولیان گازرسانی در استان انتقاد کرد و گفت:  در بخش گازرسانی در استان قزوین کمی از کشور عقب هستیم  و در استان نسبتاً برخورداری، مانند قزوین نباید مشکل انتقال گاز داشته باشیم .
استاندار به وضعیت نیروی انسانی مجموعه استانداری هم اشاره و بیان کرد: بعلت کمبود نیروی کارشناس در بخشداری ها و فرمانداری های استان هرگونه انتقال نیرو از بخشداری ها به فرمانداری ها و فرمانداری ها به استانداری ها و بالعکس ممنوع بوده و به هیچ عنوان انتقال نیرو انجام نگیرد.
استاندار از همه بخشداران خواست تا در هر بخش با توجه به ظرفیت و توانمندی آن بخش یک پروژه شاخص در نظر گرفته شود وبا جدیت دنبال شود.
زاهدی به وضعیت معادن استان هم اشاره کرد و گفت: برداشت بی رویه از معادن و اضافه بار خودروهای حامل مواد معدنی و آسیب زدن به جاده ها از دیگر مشکلات موجود است که با جدیت با اینگونه موارد برخورد می شود.
وی تصریح کرد: استقرار ادارات و دستگاه‌های اجرایی در همه بخش ها هم از لحاظ قانونی و هم لحاظ رفاه اجتماعی لازم است و همه باید تبعیت کنند.
زاهدی گفت: در بحث مدیریت بحران در بخشها و روستاها  مشکلات عدیدیه ای وجود دارد که با ساماندهی و برنامه ریزی باید در جهت رفع آنها گام برداشت.