رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

رویکرد دولت ،حرکت به سمت کشت های کم آب بر می باشد


21 آبان, 1396 - 14:46 -- اداره کل روابط عمومی
معاون اقتصادی استاندار قزوین:

رویکرد دولت ،حرکت به سمت کشت های کم آب بر می باشد

معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت : سیاست و رویکرد دولت برای حفظ منابع آب و خاک ، حمایت از توسعه مجتمع های گلخانه ای و تغییر الگوی کشت و حرکت به سمت کشت های کم آب بر می باشد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،


منوچهر حبیبی در جلسه بررسی مشکلات مجتمع های گلخانه ای استان که در محل استانداری برگزار شد ، افزود : کشاورزی باید به سمت مکانیزه و اقتصادی شدن پیش برود تا هزینه ها کاهش یابد .
وی تصریح کرد : یکی از راه های اقتصادی شدن کشاورزی ، ایجاد و توسعه مجتمع های گلخانه ای است که با برنامه ریزی و حمایت از گلخانه داران ، این مجتمع ها را می توان به سمت صادرات سوق داد .
حبیبی تغییر الگوی کشت را راهکار اساسی برای اصلاح مصرف آب در بخش کشاورزی دانست و گفت : ایجاد مجتمع های گلخانه ای در استان در جهت تولید محصولات کشاورزی با کیفیت و رقابت پذیر ، تنها با مشارکت بخش خصوصی امکان پذیر است .
معاون اقتصادی استاندار  بر لزوم برنامه ریزی برای توسعه شهرک های گلخانه ای تاکید کرد و گفت : البته یکی از نیازهای اصلی و مهم برای راه اندازی و توسعه مجتمع ها ، تامین آب است که به دلیل محدودیت های منابع آب باید برنامه ریزی لازم در این زمینه صورت گیرد .
در این جلسه که مدیر عامل بانک کشاورزی استان و مدیران دستگاه های اجرایی استان حضور داشتند ، مشکلات چند مجتمع گلخانه ای بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد .