رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مبارزه با اعتیاد نیازمند همکاری همه دستگاههای اجرایی است


21 آبان, 1396 - 16:35 -- عابدی
استاندار قزوین:

مبارزه با اعتیاد نیازمند همکاری همه دستگاههای اجرایی است

استاندار قزوین گفت:مبارزه با اعتیاد و مسائل ایجادی توسط مواد مخدر نیازمند همکاری همه دستگاههای اجرایی استان است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی" استاندار قزوین در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین اظهار داشت: بجای هزینه در حوزه اقدامات صلبی مرتبط با مواد مخدر باید توجه ویژه‌ای به آموزش، کارآفرینی و اشتغال داشته باشیم؛ چرا که این موضوعات در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش موثری دارند.
وی افزود: پیشگیری های فرهنگی یعنی آموزش از خانواده تا مدرسه ، از مدرسه تا دانشگاه و از دانشگاه تا جامعه و انتقال آموزه های ضروری برای افزایش مهارت های زندگی راه اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر را هموارتر می کند.
این مسئول تاکید کرد: همه گروه‌های سنی در معرض خطر اعتیاد قرار دارند و سهم جوانان بیش تر از دیگران است، رویکرد بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر امری مهم و ضروری برای دعوت از خانواده ها برای آموزش و آشنایی با مسایل پیشگیری از اعتیاد بوده که با فرزندان خود شیوه های درست رفتاری و تربیتی داشته باشند.
استاندار بیان کرد : در کل کشور جوامع کارگری بیشترین ضربه را در بحث اعتیاد خورده اند و گرفتار مسائل مربوط به مواد مخدر هستند و بخش عمده اعتیاد در بخش مشاغل آزاد به وقوع پیوسته که باید برنامه ریزی هایی در این زمینه داشته باشیم.
وی به مسئله اطلاع رسانی در زمینه مواد مخدر جدید اشاره کرد و افزود: در بحث اطلاع رسانی آمار و ارقام مسائل مربوط به مواد مخدر و آگاهی رسانی مواد مخدر جدید باید دقت لازم انجام شود تا خود به نوعی آسیب پذیری ایجاد نکرده و جنبه تشویقی برای جوانان نداشته باشد.
استاندار تاکید کرد: آموزش، کارآفرینی و اشتغال در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر است
استاندار قزوین نقش فرهنگ‌سازی از مسیر بزرگان مذهبی و برنامه های صدا و سیما را بسیار مهم دانست و افزود: بهترین اقدام در مسیر پیشگیری آموزش خانواده و همچنین توجه به آموزش در حوزه آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها است.
زاهدی خاطر نشان کرد: اگر بخشی از هزینه‌ها در حوزه سلامت به ورزش اختصاص یابد یقیناً شاهد اثرگذاری بیشتر در زمینه پیشگیری خصوصا پیشگیری از گرایش جوانان به سمت  اعتیاد هستیم.
وی در ادامه، توجه به رونق اقتصادی را مسئله‌ای مهم دانست و گفت: اگر در حوزه کارآفرینی به خوبی عمل کنیم، شاهد کاهش آسیب های اجتماعی خواهیم بود.