رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تجارى سازی صادرات در اولویت قرار گیرد


23 آبان, 1396 - 15:46 -- اداره کل روابط ...
استاندار قزوین تاکید کرد:

تجارى سازی صادرات در اولویت قرار گیرد

استاندار در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان قزوین بیان داشت: برای رقابت با کالاهای خارجی در سطح بین الملل تجاری سازی در صادرات باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عبدالمحمد زاهدی" در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان قزوین در سال جاری که با حضور مدیرعامل بانک توسعه صادرات کشور و دیگر مسؤولان  در محل سالن همایش‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: منابع مالی، نقدینگی، فرسودگی ماشین‌آلات تولیدی، برندسازی از جمله مشکلات واحدهای تولیدی است.

وی افزود: تولیدات ما به چند دلیل قابل رقابت با کالای خارجی نیست و از جمله دلایل آن فرسودگی ماشین‌آلات است که مسؤولان باید در نوسازی صنایع و مراکز تولید اقدام اساسی انجام دهند.

وی بیان کرد:برای رسیدن به چشم انداز صادرات یک میلیارد دلاری باید بستر لازم را مهیا کنیم و به کمک همه دستگاهها و بهره گیری از همه ظرفیت ها به این هدف گذاری دست یابیم.

استاندار تصریح کرد: در بخش تولید و صادرات باید به تجاری سازی توجه جدی شود و بدانیم در پیست رقابت فقط ما دونده نیستیم و اگر به عقب نگاه کنیم از بقیه عقب خواهیم ماند

استاندار قزوین گفت: باید اختیارات از مراکز به استان‌ها تفویض شده و اگر اختیارات واگذار شود، بوروکراسی اداری بسیار کم می‌شود و باید در سیستم ادارات تغییرات اساسی وضع کنیم تا هر کسی از خودش قانون وضع نکند.

زاهدی یادآور شد: ظرفیت‌های خوبی در استان قزوین وجود دارد و تنوع کالاهای تولیدی  در استان می‌تواند بازارهای خوبی را در کشورهای هدف ایجاد کند.

استاندار قزوین مطرح کرد: ما معتقد هستیم که در دنیای امروز بدون صادرات نمی‌توانیم تولیدات خود را حفظ کنیم چراکه اقتصاد یک مجموعه درهم تنیده است.

زاهدی عنوان کرد: بنابراین صادرات است که می‌تواند ما را توانمند کند تا بتوانیم مواد اولیه را وارد و تولید کرده و دوباره به بازارهای هدف صادر کنیم.

وی خاطرنشان کرد: استان قزوین دارای ظرفیت بالایی در حوزه صنعت است که امیدواریم بتوانیم در راستای رونق تولید و تحقق راهبرد سال جاری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گام‌های ارزنده‌ای برداریم.

استاندار اضافه کرد: اگر کیفیت و قیمت را مورد توجه قرار ندهیم بازارهای کنونی را نیز از دست می دهیم و توجه به یک اصل بسیار اهمیت دارد که «فروش پایان یک معامله نیست بلکه آغاز یک رابطه است» که همه تولیدکنندگان و صادرکنندگان لازم است آن را جدی بگیرند.

وی گفت: در دنیای کنونی بدون صادرات نمی توان تولید را حفظ کرد و اقتصاد مقاومتی یعنی حضور قدرتمند در بازارهای جهانی و رقابت پذیری فعال و داشتن اراده قوی در کارها که همه باید به آن اهمیت دهیم.

در این مراسم از ۳۰ تن از صادرکنندگان نمونه استان تجلیل شد