رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تشکیل مجامع مشورتی با تشکلهای زیست محیطی


25 آبان, 1396 - 23:10 -- خبر
بیدخام خبر داد :

تشکیل مجامع مشورتی با تشکلهای زیست محیطی

نشست هم اندیشی سمنهای محیط زیست استان قزوین با حضور مدیرکل امور اجتماعی استانداری برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در نشست تخصصی مدیران سازمان های مردم نهاد استان در حوزه محیط زیست  و منابع طبیعی که به منظور طرح دیدگاهها و مطالبات آنها در دفتر امور اجتماعی استانداری  برگزار شد گفت :  هرگاه که از حفاظت محیط زیست صحبت به میان می آید، انجمن های مردم نهاد و فعالان محیط زیستی همیشه پیش قدم هستند

وی  با اشاره به عملکرد مطلوب گروه ها و مجموعه های زیست محیطی عنوان کرد: می بایست تقدیر کنیم از همه کسانی که دغدغه مند بوده و خالصانه به محیط زیست خدمت می کنند.

بیدخام با تاکید بر اینکه  تهدید های زیست محیطی بشر را ناگزیر کرده که برای استمرار حیات خویش چاره اندیشی کند گفت : در فرهنگ اصیل ایرا نی اسلامی ما  همواره حفاظت از محیط زیست به عنوان یکی از مواهب الهی مورد سفارش قرار گرفته است .

ایشان ادامه داد : امروزه شیوه های متعددی برای رویارویی با بحرانهای محیط زیست  و بهبود وضعیت آن مطرح می شوند که در این راستا  بهره گیری از ظرفیت سازمان های مردم نهاد  رویکردی است  تاثیر گذار ، کم هزینه ، فراگیر و با مقبولیت اجتماعی بالا که  می تواند بستری مناسب جهت حفاظت از محیط زیست محسوب شود .

بیدخام با بیان اینکه  مطالبه‌گری مردم و سمن‌ها باعث بهبود عملکرد محیط زیست می‌شود گفت :دفتر امور اجتماعی و فرهنگی از تمامی ظرفیت ها برای پیشبرد فعالیت های اجتماعی در استان حمایت می کند، لکن برای تعاملات و حمایت های بیشتر  ایجاد تشکل های فعال در این حوزه ضروری است . 

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه روند ثبت شرکتها از طریق مراجع ذیربط پیگیری خواهد شد خاطر نشان کرد: در خصوص نحوه ثبت تشکل ، در آینده ای نزدیک دوره های آموزشی متناسب با آن، برای تشکل های دارای مجوز و در شرف مجوز برگزار خواهد شد تا مشکلات احتمالی تشکل ها در این حوزه مرتفع شود.

دبیر هیأت نظارت بر سازمان های مردم نهاد استان در پایان گفت: استمرار این جلسات می تواند به بهبود تعاملات بین تشکل ها با دفتر امور اجتماعی و فرهنگی و نیز سایر دستگاه های اجرایی استان بیافزاید.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی افزود : دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری به منظور بهره برداری بهینه از ظرفیت سمن های محیط زیستی استان جهت ترویج  فرهنگ زیست محیطی به آحاد جامعه نشستهای تخصصی  مستمر با سمنهای فعال در محیط زیست خواهد داشت 

در ادامه نماینده تشکلهای مردم نهاد دیدگاهها و مطالبات خود را بیان کرده و خواستار پیگیری  آنها از سوی مدیرکل امور اجتماعی شدند .