رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ایجاد 20 هزار شغل با تکمیل واحدهای نیمه تمام در استان


11 آذر, 1396 - 15:43 -- اداره کل روابط ...
معاون اقتصادی استاندار قزوین :

ایجاد 20 هزار شغل با تکمیل واحدهای نیمه تمام در استان

معاون اقتصادی استانداری قزوین بیان داشت: با تکمیل واحدهای تولیدی نیمه تمام در استان قزوین زمینه اشتغال 20 هزار نفر فراهم می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"منوچهر حبیبی" در کارگروه تسهیل و رونق تولید استان قزوین که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: با تکمیل واحدهای نیمه تمام استان زمینه ایجاد بیش از ۲۰ هزار شغل فراهم می‌شود که باید در اولویت قرار گیرد.
 معاون امور اقتصادی استاندار قزوین گفت:از ابتدای ابلاغ طرح بهین‌یاب تاکنون بیش از ۱۵۰۰ صنعتی و کشاورزی در سامانه ثبت نام کردند.
وی بیان کرد: از مجموع واحدهای ثبت نام کرده ۲۱۹ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده که از نظر تعداد و مبلغ استان قزوین رتبه سوم کشوری را داراست.
معاون امور اقتصادی استاندار قزوین تصریح کرد: امیدواریم روند پرداخت تسهیلات سرعت بیشتری گرفته و مسئولان در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند و طرح‌های کشاورزی نیز افزایش یابند.
حبیبی با بیان این مطلب که نرخ بالای تسهیلات سبب عدم رقبت متقاضیان برای سرمایه‌گذاری می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر نرخ تسهیلات بهین یاب ۱۸ درصد بوده که امیدواریم این امر مورد بازنگری قرار گرفته و اصلاح شده تا زمینه سرمایه‌گذاری در استان فراهم شود.
وی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد تسهیلات بهین‌یاب سرمایه در گردش هستند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۵۸۰ واحد نیمه تمام بالای ۶۰ درصد در استان قزوین وجود داشته که نیازمند ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار است.
حبیبی گفت: از مجموع واحدهای ثبت نام کرده در سامانه بهین‌یاب ۱۳ فقره مربوط به واحدهای نیمه تمام و مابقی سرمایه در گردش هستند که تکمیل واحدهای نیمه تمام باید در دستور کار جدی قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: از ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال و معیشت روستایی ۱۵ میلیارد تومان تاکنون جذب شده و امیدواریم مابقی نیز تا پایان سال جذب و پرداخت شود.