رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ایران جزو 5 کشور تولید کننده باتری هسته ای شد


12 آذر, 1396 - 11:41 -- اداره کل روابط عمومی
دستیار ویژه سازمان انرژی اتمی ایران در دیدار با استاندار قزوین:

ایران جزو 5 کشور تولید کننده باتری هسته ای شد

دستیار ویژه سازمان انرژی اتمی ایران در دیدار با استاندار قزوین: دانشمندان نخبه کشور به تکنولوژی تولید باتری هسته ای دست یافتند که با این کار در ردیف پنج کشور دارنده این فنآوری قرار گرفتیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی اصغر زارعان در دیدار با استاندار قزوین و پس از توافق برای دریافت زمین برای ایجاد مرکز تحقیقات هسته ای در استان در گفتگو با خبرنگاران گفت: با کمک اندیشمندان و نخبگان علمی کشور به  خود باوری و اعتماد به نفسی رسیده ایم که قادریم قله های علم و فنآوری را طی کرده و در اوج علمی قرار گیریم.
وی افزود: بعد از برجام گشایش هایی در کشور در حوزه علمی ایجاد شده و توانسته ایم با برخی کشورها همکاریهای علمی را گسترش دهیم.
زارعان بیان کرد: ایران اسلامی سرزمین دانش و آگاهی است و به همین دلیل توانسته ایم در حوزه دانش هسته ای صلح آمیز حرف زیادی برای گفتن داشته باشیم و هر روز با حرکت در توسعه علمی آن به دستاوردهای جدیدی می رسیم.
معاون سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: در حوزه باتری هسته ای در حال حاضر چند کشور آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه به این فنآوری رسیده اند که خوشبختانه پس از ۴ سال تلاش شبانه روزی امروز ایران هم در ردیف این کشورها قرار گرفته و به این تکنولوژی دست یافته است.
زارعان اظهارداشت: با تولید باتری هسته ای دیگر عمر باتری موبایل، باتری قلب و باتری تاسیسات و تجهیزات پزشکی، صنعت نفت و حفاری که همواره به شارژ نیاز داشت با عمر بیش از ۵  تا ۵۰ سال بدون شارژ می تواند در خدمت سلامت و بهداشت مردم قرار گیرد و تحولی بزرگ در این عرصه ایجاد کند.
وی بیان کرد: همچنین در انتقال ماهواره های فضایی که به انرژی ثابت نیاز دارد با این باتری هسته ای گام بزرگی برداشته شده و این نیاز هم تامین خواهد شد.
زارعان گفت: دانش هسته ای موتور محرک بقیه صنایع محسوب می شود و هر دستاوردی دراین بخش می تواند سایر حوزه