رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

68 درصد تعهدات اشتغال استان محقق شد


14 آذر, 1396 - 13:16 -- اداره کل روابط ...
معاون اقتصادی استاندار قزوین:

68 درصد تعهدات اشتغال استان محقق شد

معاون اقتصادی استانداری قزوین گفت:با ایجاد ۱۳ هزار و ۷۵۵ شغل جدید بیش از ۶۸ درصد اشتغال تعهد شده استان محقق شده است ومدیران اجرایی با آماده باش کامل برای مابقی تعهدات باید اقدام کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"منوچهر حبیبی" در جلسه کارگروه اشتغال اظهارداشت: در هدف گذاری ۲۰ هزار نفری اشتغال استان با گذشته ۹ ماه از سال توانسته ایم ۶۸ درصد تعهدات را محقق کنیم.
وی بیان کرد: در سال جاری ۱۳ هزار و ۷۵۵ شغل جدید در استان ایجاد شده  که ۷۸۲۱ بیمه شده جدید است.
معاون اقتصادی استانداری قزوین اضافه کرد: جهاد کشاورزی، صنعت، بسیج سازندگی و صندوق کارآفرین امید  بیشترین سهم اشتغالزایی را دارند و باید تا پایان سال باید به تعادات خود عمل کنند تا از برنامه عقب نمانیم.
حبیبی اظهارداشت: از فرمانداران انتظار داریم با راستی آزمایی اشتغال ایجاد شده در شهرستانها موضوع را با دقت بررسی کنند.
وی افزود: در اشتغال فراگیر و روستایی و سایر بخشها باید وقت بیشتری بگذاریم و بتوانیم سهم استان را جذب کنیم.
حبیبی اظهارداشت: سهیمه استان از اشتغال فراگیر مبلغ ۲۶۹ میلیارد تومان است که امروز ۵۰ درصد آن ابلاغ شده است و در این راستا باید ۹ هزار شغل ایجاد شود.
وی تصریح کرد: تسهیلات این بخش با سود ۵ تا ۶ درصد به شرکت های دانش بنیان و مناطق محروم پرداخت می شود و با ایجاد بستر مناسب برای این کار باید از این فرصت بخوبی استفاده کنیم.
معاون اقتصادی استانداری قزوین اضافه کرد: در اشتغال فراگیر در رشته های گردشگری، صنایع دستی، فرش، زیتون، شیرینی سنتی، این تسهیلات پرداخت خواهد شد.
حبیبی گفت: در حوزه اشتغال روستایی ۱۳۳ میلیارد تومان سهم استان قزوین پیش بینی شده و در مجموع ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات روستایی و فراگیر در استان پرداخت خواهد شد.
معاون اقتصادی استانداری قزوین یادآورشد: همه مدیران اجرایی باید در آماده باش کامل باشند و تا پایان سال با تلاش شبانه روزی به تعهدات خود عمل کنند و با تقسیم کار در مسیر حل مشکل بیکاری گام بردارند.