رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

آموزش همگانی ،کاهش تبعات ناشی از حوادث را به دنبال دارد


14 آذر, 1396 - 18:53 -- اداره کل روابط عمومی
مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین:

آموزش همگانی ،کاهش تبعات ناشی از حوادث را به دنبال دارد

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: آموزش همگانی ،کاهش تبعات ناشی از حوادث غیرمترقبه بویژه زلزله را به دنبال دارد

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

ایرج زاهدپور در کارگروه امداد و نجات و اموزش همگانی استان که در سالن مدیریت بحران قزوین برگزار شد گفت: بیشترین مشکلات در زمان بروز حوادث غیرمترقبه ناشی از نداشتن آموزش های تخصصی لازم برای گروههای مختلف جامعه است.
وی اضافه کرد: در حوزه بحران و حوادث می توان گفت آموزش ها تا ۵۰ درصد تاثیرگذار است تا بتوانیم خسارات ناشی از حوادث را کاهش دهیم لذا توجه به آموزش های همگانی و عمومی ضروری است.
مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین یادآورشد: مدیران دستگاههای اجرایی باید موضوع آموزش نیروهای خود و سایر گروهها را جدی بگیرند تا همواره برای مقابله با حوادث آماده باشیم.
زاهدپور گفت: در بخش آموزش هرچقدر هزینه کنیم در واقع سرمایه گذاری شده و از سایر هزینه ها کم می کند و در این میان توجه به شناسایی نقاطی برای اسکان موقت در زمان زلزله و انجام پیش بینی لازم ضروری است.
وی اضافه کرد: توقف گاه امام علی(ع) اتوبوسها در قزوین از مناطق چند منظوره ای است که برای مواقع حوادث غیرمترقبه پیش بینی شده و می تواند به عنوان محل اسکان اضطراری استفاده شود.
مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین یادآورشد: از فرمانداران انتظار داریم نسبت به شناسایی مکانهای اسکان اضطراری در مناطق خود اقدام کنند تا در هر منطقه بتوان نیازهای ضروری را تامین کرد.
وی بیان کرد: ایجاد لاین اضطراری در بزرگراه و اتوبانها و نیز ایجاد گاردریل کشویی برای بازگشایی و راه دسترسی امدادرسانی ضروری است که برای شناسایی مکانها لازم است اقدام شود.
زاهدپور بیان کرد: در استان ۶۵۰ دهیاری داریم که آموزش آنها از اولویت های ما در سال جاری است و در کنار آن شوراهای روستایی نیز در دستور کار قرار دارد.