رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

40 درصد زمین های اطراف امامزاده حسین(ع) تملک شده اند


14 آذر, 1396 - 18:59 -- اداره کل روابط عمومی
مدیرکل فنی استانداری قزوین:

40 درصد زمین های اطراف امامزاده حسین(ع) تملک شده اند

مدیرکل فنی استانداری قزوین گفت: به منظور اجرای طرح ساماندهی آستان امامزاده حسین(ع) تاکنون 40 درصد زمین ها و منازل مسکونی اطراف این امامزاده تملک شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

پیمان پیرمرادی در نشست ستاد ساماندهی امامزاده حسین(ع) افزود: ساماندهی این امامزاده یکی از طرح های مهم و اولویت دار استان است که نیازمند صرف اعتبارات زیادی می باشد.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه بخشی از منابع مالی برای ساماندهی این طرح از محل تملک منازل مسکونی اطراف آن است تاکنون فقط 35تا 40 درصد تملک ها انجام شده و در ادامه نیز با افزایش قدرت مالی باقی مانده این کار باید با سرعت دنبال شود.
مدیرکل فنی استانداری قزوین ادامه داد: روند پیشرفت این کار تاکنون چندان رضایت بخش نبوده و باید سرعت بیشتری به خود پیدا کند.
پیرمرادی، ساماندهی آستان امامزاده حسین(ع) را نیازمند افزایش منابع مالی جهت تملک منازل مسکونی دانست و ادامه داد: در ستاد ساماندهی تلاش داریم تا موانع دستگاه های استان برداشته شده و به سرعت و پیشبرد این طرح کمک کنیم.
وی اضافه کرد: مساحت کل این طرح 18هکتار است که مقرر شده در فازهای جداگانه شامل پارکینگ، زائرسرا، فروشگاه و مراکز بهداشتی و درمانی احداث شود.
مدیرکل فنی استانداری قزوین همچنین گفت: با توجه به وضعیت طرح های عمرانی از یک سو و مطالبات به حق ساکنان این منطقه نسبت به ساماندهی و تکمیل این طرح در هفته های آینده به منظور افزایش قدرت مالی اجرای طرح با آستان قدس مذاکره خواهیم کرد تا بتوانیم از این طریق اعتباراتی مناسبی را جذب کنیم