رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پیام استاندار قزوین به مناسبت 16 آذر ؛ روز دانشجو


16 آذر, 1396 - 08:44 -- اداره کل روابط عمومی

پیام استاندار قزوین به مناسبت 16 آذر ؛ روز دانشجو

استاندار قزوین با صدور پیامی 16 آذر ؛ روز دانشجو را تبریک گفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین با صدور پیامی 16 آذر ؛ روز دانشجو را تبریک گفت.متن کامل پیام استاندار بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
هر ساله 16 آذر یادآور شهادت سه آذر اهورایی دانشگاه ،شهیدان مهدی شریعت رضوی، احمد قندچی و مصطفی بزرگ‌نیا است که ندای آزادی خواهی و استقلال طلبی را در نظام پوسیده و استبدادی پهلوی فریاد زدند و خون گرم  و جوشان خود را در رگ های فسرده و خواب آلود جامعه جاری و ساری کردند و برای همیشه درس ظلم ستیزی،عزت خواهی و حریت و آزادگی را به نسل جوان دانشجو هدیه دادند.شهیدانی که در طول این سال ها آرمان و اندیشه والا و بلند شان هرگز از ذهن ها و دل ها پاک و زدوده  نشده است.
امروز نیز جامعه‌ی دانشگاهی و دانشجویان متعهد و اندیشه ورز ما در پرتو چراغ پر فروغ شانزده آذر، در اندیشه پیمودن راهی است که به  آینده ای روشن و درخشان یعنی توسعه و تعالی کشور وحاکمیت علم و اخلاق به صورت توامان منتهی می‌شود . آینده‌ای که سرشار از عشق و امید، مبتنی بر خردورزی،عدالت و رفاه اجتماعی، آزادی و کرامت های انسانی است .
اینجانب ضمن گرامیداشت حماسۀ 16 آذر و یاد و خاطره شهدای عزیز دانشجو. این روز را به عنوان نماد آزادگی و استکبار ستیزی دانشجویان به تمامی دانشگاهیان و دانشجویان به ویژه دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان قزوین تبریک عرض نموده و امیدوارم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  به نام  سال  اقتصاد مقاومتی؛تولید و اشتغال نامگذاری شده بتوانیم در سایه همدلی و تعامل با حفظ فضای توام با نشاط و پویایی، تکثر و تضارب آرا در محیط های علمی و دانشگاهی  در جهت پیگیری و اجرای سیاست ها و برنامه های دولت تدبیر و امید، ادامه دهنده راه  معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) وشهدای والامقام باشیم.
عبدالمحمد زاهدی
استاندار قزوین