رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

چالش کمبود پرستار؛ یکی از مهمترین مشکلات نظام سلامت


17 دى, 1396 - 19:20 -- اداره کل روابط ...
استاندار قزوین :

چالش کمبود پرستار؛ یکی از مهمترین مشکلات نظام سلامت

استاندار قزوین بیان داشت:چالش کمبود پرستار در بیمارستان ها یکی از مهم ترین مشکلات نظام سلامت است که باید مرتفع شود ، زیرا که فشار مضاعف بر روی نیروهای موجود پرستاری بر نحوه خدمات دهی به مردم در بیمارستان ها تاثیر منفی می گذارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی"  در دیدار اعضای هیات مدیره نظام پرستاری قزوین بیان داشت:پرستاران یکی از اقشار پرتلاش و ایثارگر جامعه به شمار می روند که باید از زحمات آنها قدردانی کنیم.

استاندار با اذعان به مشقت و سختی کار پرستاری اهمیت آن را در نظام سلامتی جامعه یادآور شد و بر حمایت مسوولان از نظام پرستاری تاکید نمود.

زاهدی گفت: کاری که پرستاران انجام می دهند، بسیار سخت و سنگین است و قطعاً نمی شود روی آن قیمت گذاشت.

 وی در ادامه با اشاره به تبعیض درآمد پرستاران بخش خصوصی و دولتی افزود: برای رفع این نقص باید با راهکارها و اقدامات مناسب، توازن لازم را ایجاد کرد.

استاندار در ادامه کمبود پرستار در بیمارستان ها را یکی از مهم ترین مشکلات نظام سلامت که باید مرتفع شود عنوان کرد و گفت: این موضوع با فشار مضاعف بر روی نیروهای موجود پرستاری بر نحوه خدمات دهی به مردم در بیمارستان ها تاثیر منفی می گذارد.

وی درباره مشکلات کارکنان شاغل در فوریت های پزشکی نیز گفت: بخشی از این مشکلات به کمبود منابع مالی و قسمت دیگر آن نیز به تفسیرهای متفاوت از قانون مربوط است بنابراین باید به جایی برسیم که از قانون تفسیری محکم و واحد داشته باشیم.

زاهدی ادامه داد: ما نیز به دنبال احقاق حقوق پرستاران استان هستیم و معتقدیم تمام موانع و مشکلات آنها را اگر نه یکباره اما حداقل به تدریج باید حل کرد تا جامعه زحمتکش پرستاری بهتر در خدمت جامعه باشند.