رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ایجاد تنوع در بازارهای هدف، نیاز توسعه صادرات است


19 دى, 1396 - 13:23 -- اداره کل روابط ...
استاندار قزوین تاکید کرد:

ایجاد تنوع در بازارهای هدف، نیاز توسعه صادرات است

استاندار قزوین بر ضرورت ایجاد تنوع در بازار های کشورهای مختلف که مهمترین نیاز توسعه صادرات امروز است ،تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی"  در دیدار با اعضای هیات مدیره اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان قزوین افزود: ما کشوری با اقلیم ها و استعدادهای متفاوت هستیم و نباید برای فعالیت های اقتصادی خود نسخه واحدی بپیچیم.
استاندار قزوین اضافه کرد: باید در حوزه های اقتصادی از جمله صادرات متناسب با ظرفیت ها و ویژگی های استان برنامه ریزی کنیم.
وی با بیان اینکه در صادرات از فرصت های بوجود آمده استفاده نکرده ایم،گفت: بازار صادرات ما نباید به چند کشور چون عراق و افغانستان محدود بماند بنابراین با دقت باید بازارهای جدید را شناسایی کرده و مشتریان خارجی خود را برای صادرات کالاهای تولیدی خود افزایش دهیم.
زاهدی همچنین گفت: اتاق بازرگانی در زمینه صادرات باید هدف گذاری های سالانه را با واقع بینی مشخص و بر اساس آن عمل کند.
استاندار قزوین ادامه داد: ما از استان های دارای طرح آمایش هستیم که بر اساس آن می توانیم استراتژی صنعتی و صادراتی خود را مشخص سازیم.
وی با اشاره به ظرفیت شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت برای حل مشکلات تولیدکنندگان و صادرکنندگان، گفت: در این نشست ها معمولا به طرح و بیان مشکلات رخ داده پرداخته می شود و کمتر به مسایل زیربنایی و زیرساختی اشاره می کنیم که این ضعف باید برطرف شود.
زاهدی همچنین با بیان اینکه باید موشکافانه نسبت به مسایل و مشکلات بخش خصوصی ورود پیدا کنیم، گفت: ملاک ارزیابی های خود از یک حوزه را نباید تنها در عدد و رقم سنجش کنیم بلکه باید در این خصوص شاخص های مختلفی را مورد ارزیابی و تحلیل قرار دهیم.
استاندار قزوین در ادامه اقدام اتاق بازرگانی قزوین در جهت کمک به ایده ها و استارت آپ (کسب و کارهای نو) را کار ارزشمندی دانست و اظهار کرد: این عمل برای شناسایی و تجاری سازی ایده های برتر باید تداوم یابد.
استاندار قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: واحدهای تولیدی استان اکنون به جایی رسیده اند که طرح های توسعه ای اجرا و مهم تر آن که قزوین دیگر باید در سطح خوشه های صنعتی کار کند.
وی افزود: مشکل تولید ما فقط سرمایه در گردش نیست بلکه نوسازی و بروزرسانی فناوری هم نیازی جدی در این حوزه است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان قزوین نیز در این نشست گفت: اتاق بازرگانی استان آمادگی دارد تا نظرات کارشناسی خود را در حوزه صنعت و صادرات به مدیران استان ارائه کند.
وی اضافه کرد:اتاق بازرگانی استان قزوین سیاست توسعه تشکل ها را با جدیت دنبال می کند و در همین راستا به تازگی نیز تشکل دیگری با عنوان انجمن معادن را راه اندازی کرده ایم.
کشاورز قاسمی ادامه داد:اتاق بازرگانی طرح استارت اپ ها را نیز آغاز کرده تا با عنوان یک حامی برای صاحبان ایده های برتر، سرمایه گذاران بتوانند ایده های نوین و مناسب را تجاری سازی کنند.
وی، طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی را نیز یکی دیگر برنامه های مناسب دولت اعلام کرد که اتاق بازرگانی حتی پیش از تصویب آن با جدیت به دنبالش بوده است.