رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

لزوم پرداخت نیم درصد عوارض شهرداری ها به کتابخانه ها


20 دى, 1396 - 08:16 -- اداره کل روابط عمومی
استاندار قزوین تاکید کرد:

لزوم پرداخت نیم درصد عوارض شهرداری ها به کتابخانه ها

استاندار قزوین بر لزوم پرداخت نیم درصد عوارض شهرداری ها به کتابخانه های عمومی تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عبدالمحمد زاهدی در نشست انجمن کتابخانه های استان قزوین افزود: زمین کتابخانه مرکزی که مدت پنج سال است در تفاهم نامه بین 2 اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل امور کتابخانه های استان واگذار شده در حال حاضر در ردیف بودجه سال97 ردیف اعتباری نداشته و بعید است در سال 98 نیز ردیفی برای آن اختصاص یابد.
وی اضافه کرد: بنابراین می توان با هدف ساخت این کتابخانه و با تغییر کاربری بخشی از این زمین به کاربری اقتصادی در کمیسیون ماده پنج اقدام به جذب سرمایه گذار برای آن کرد.
زاهدی به شهرداری قزوین نیز پیشنهاد کرد برای جبران بدهی های خود از محل نیم درصد عوارض شهرداری ها که باید به کتابخانه ها بپردازد در ساخت این کتابخانه مشارکت کند.
استاندار قزوین گفت: ساخت کتابخانه مرکزی قزوین با اعتبار دولتی امکان‌ پذیر نیست و باید در این خصوص از کمک سرمایه گذاران بخش خصوصی استفاده کرد.
وی همچنین از شهرداری قزوین خواست نیم درصد عوارض کتابخانه ها را ماهانه پرداخت کنند چرا که پرداخت آن در پایان سال ممکن است شهرداری را با توجه به قراردادهای مختلف و برنامه های دیگری که دارد با کمبود منابع مالی مواجه کند.
استاندار قزوین با اظهار تاسف از کاهش زمان مطالعه در جامعه، گفت:حضور طولانی در فضای مجازی و کاهش زمان مطالعه باید آسیب شناسی شود.
وی با بیان اینکه در این میان جای نهادهایی چون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در اینگونه جلسات خالی است،افزود: برای ترویج فرهنگ مطالعه بهترین کار این است که این موضوع را از دوران کودکی افراد برای آنان نهادینه کنیم.
استان قزوین دارای 36 باب کتابخانه نهادی و 31 باب کتابخانه مشارکتی است.