رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بازدید استاندار قزوین از 3 واحد تولیدی در شهر صنعتی البرز


20 دى, 1396 - 15:53 -- اداره کل روابط ...

بازدید استاندار قزوین از 3 واحد تولیدی در شهر صنعتی البرز

استاندار قزوین به همراه مدیران ارشد استانی از 3 واحد تولیدی در شهر صنعتی البرز بازدید به عمل آورد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبد المحمد زاهدی " استاندار قزوین در جریان سفر یکروزه خود به شهر صنعتی البرز از واحدهای تولیدی کاربراتور ایران (ایرکا پارت صنعت) تولیدکننده دریچه هوا، واتر پمپ، کارابراتور و اویل پمپ خودرو، سندن ایرانیان تولید کننده کولر و بخاری خودرو و سپهرالکتریک تولیدکننده تجهیزات گرمایشی و سرمایشی بازدید کرد.

شرکت سپهرالکتریک درسال 1359 به منظور تولید انواع لوازم خانگی،کارخانه ای درشهرصنعتی البرز قزوین در زمینی به متراژ 20000مترمربع احداث گردید.
 انواع محصولات از قبیل کولرآبی ، بخاری گازی ، آبگرمکن های مخزنی گازی و برقی و انواع ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک و خط مونتاژ اجاق گاز صفحه ای تولیدات این شرکت می باشد.


شرکت ایرکا پارت صنعت (کابراتورایران پیشین) بعنوان بازوی تولیدی گروه ایرکا، در سال 1360 تاسیس شده و محصولات کاربراتور، واترپمپ، اویل پمپ، اویل ماژول، دریچه ی هوا، مانیفولد هوا و سایر قطعات موتوری را برای صنعت خودروی ایران تولید می نماید. این شرکت یکی از قدیمی ترین قطعه سازان ایران و سازنده ی قطعات اصلی برای خطوط تولید خودروسازان کشور شامل شرکت ایران خودرو، شرکت سایپا، شرکت پارس خودرو، شرکت زامیاد و شرکت رنوپارس، و همچنین سازنده قطعات یدکی برای توزیع در بازار یدکی ایران توسط شرکت ایرکا پارت پویا می باشد.


شرکت صنایع سندن ایرانیان در بهمن ماه سال 1378 تحت لیسانس سندن ژاپن تاسیس گردیده و از اردیبهشت ماه 1379 رسماَ فعالیت خود را با 12 نفر نیروی کار و یک میز، مونتاژ کولر اتومبیل راآغاز نمود .این شرکت در اولین سال فعالیت خود تعداد 19000 ست کولر را تولید و روانه بازار نمود .
در سال 1380  باتعداد 90 نفرپرسنل ظرفیت تولیدات خود را به 31000 ست در سال افزایش داده و در سال 1381 با تعداد 250 نفر پرسنل افزایش این میزان به 120000 ست در سال رسید که  همزمان خط مونتاژ بخاری پژو 206 را نیز راه اندازی نمود.
در سال 1382 با ظرفیت تولید سالانه 200000 ست کولر توسط 535 نفر پرسنل برای اولین بار در خاورمیانه خط تولید کمپرسور نیز توسط سندن ایرانیان مورد بهره برداری قرار گرفت در حال حاضر با 820 نفر نیروی انسانی متشکل از 100 نفر کارشناس و 720 نفر نیروی آموزش دیده همچنان به کار خود ادامه می دهد.
شهرصنعتی البرز از توابع شهرستان البرز نخستین شهر صنعتی ایران است و در 15 کیلومتر شهر قزوین قرار دارد