رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پیش بینی فضایی برای نگهداری زنان بی خانمان امری ضروری است


21 دى, 1396 - 14:24 -- اداره کل روابط عمومی
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین :

پیش بینی فضایی برای نگهداری زنان بی خانمان امری ضروری است

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت:پیش بینی فضایی برای نگهداری زنان بی خانمان امری ضروری است که دستگاه های مرتبط و مسئول باید اقدام کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین در جلسه ستاد ساماندهی متکدیان استان قزوین بیان کرد: تکدی گری ، عوارض و مخاطرات زیادی دارد و نیاز است ریشه ها، شیوه ها، انگیزه ها، پیامدها و راههای رفع تکدی گری بصورت عمیق و بنیادین مورد بررسی و واکاوی قرار گیرد.
وی افزود: تکدی را می توان نوعی انحراف یا مساله اجتماعی تلقی نمود که افراد با نقش های مختلفی در جامعه مرتکب آن می گردند .
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین  تصریح کرد: در بسیاری از موارد مشاهده می شود کودکان به اصرار والدین یا افرادی که سرگروه این کودکان می باشد، جهت کسب مال به خیابان ها سوق داده می شوند که دستگاههای ذیربط می بایستی اقدام مقتضی و پیشگیرانه در این خصوص معمول نمایند .
بیدخام در ادامه در خصوص فرهنگ سازی از سوی دستگاههای ذیربط در جهت پیشگیری از امر تکدی گری و ساماندهی کمک های مردمی توسط خیرین استان مطالبی عنوان و تاکید بر تامین و تجهیز مکان مربوط به زنان بی خانمان با همکاری شهرداری قزوین ، ادراه کل امور بانوان استانداری و اداره کل بهزیستی نمود.
وی در ادامه بیان داشت: لازم است دستگاهها ی اجرایی با توجه هر چه بیشتر  و تمرکز بر وظایف تعیین شده در آیین نامه ساماندهی متکدیان، کلیه فعالیت و اقدامات خود را با مفاد آیین نامه مطابقت داده و با رعایت کامل این آیین نامه، بسیاری از مشکلات را مرتفع نمایند .
 بیدخام از دستگاههای متولی درخواست پژوهش و تحقیق در خصوص آسیب شناسی اقدامات دستگاهها که چرا  تاکنون منتج به نتیجه نشده است را داشتند و در انتها سیاست های دولت تدبیر و امید را در حوزه مسائل اجتماعی عدم کتمان و پذیرش مساله دانسته و  اظهار داشت: دولت دوازدهم به جد در راستایی رفع فقر و ریشه کنی محرومیت بر اساس الگو و  مبتنی بر برنامه وارد عمل شده است.
 گفتنی است در انتهای این جلسه اعضای ستاد نظرات پیشنهادی خود را مطرح و تصمیماتی را مصوب نمودند.