رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر به رویکردی اجتماعی تبدیل شود


24 دى, 1396 - 08:19 -- روابط عمومی فرم...
سرپرست فرمانداری البرز:

پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر به رویکردی اجتماعی تبدیل شود

سرپرست فرمانداری البرز گفت: مبارزه با علت در پیشگیری از اعتیاد اهمیت بسزایی دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

" محمد نصیری" سرپرست فرمانداری البرز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان که با حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در محل فرمانداری برگزار شد ، گفت: پیشگیری از اعتیاد می بایست به رویکردی اجتمای تبدیل شود، زیرا همه خانواده ها در تمامی سطوح در معرض آسیب آن قرار دارند . 

وی ادامه داد: مبارزه با علت در پیشگیری از اعتیاد اهمیت بسیار زیادی داشته و هزینه کمتری را بدنبال خواهد داشت .

نصیری افزود: با پیشگیری از افزایش سطح  کشت ، پیشگیری از عرضه مواد افیونی ، فرهنگسازی در جهت مضرات استفاده از مواد اعتیاد اور و قائل شدن محدودیتهایی برای ورود این مواد از کشورهای همسایه میتوان در جهت کاهش و یا کنترل اعتیاد و  آسیبهای آن گام برداشت .

سرپرست فرمانداری البرز هم چنین  آگاهی بخشی  را منشا پیشگیر ی بسیاری از بلایا دانسته و تاکید کرد: آگاهی عمومی می بایست به سطحی برسد که افراد با اختیار خود ورود به این مسیر بیراهه را انتخاب نکرده و جوانان بصورت عادت بسوی استفاده از مواد مخدر گام برندارند لذا استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش ، سازمانهای مردم نهاد ، منابر ، مساجد و روحانیون در آگاهی بخشی  آحاد جامعه راهگشا خواهد بود .

وی در پایان تاکید کرد : در مبارزه با موادمخدر باید به سراغ علتها رفت و  بنا داریم ازظرفیت مردم ، سازمانهای مردم نهاد ، بسیج متنفذین و بزرگان بیش ازبقیه درپیشگیری و  آگاه سازی اطلاع رسانی و مبارزه با این پدیده شوم استفاده کنیم.