رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت تهیه ی پیوست های فرهنگی در انجام پروژه های عمرانی


27 دى, 1396 - 13:02 -- اداره کل روابط ...
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری:

ضرورت تهیه ی پیوست های فرهنگی در انجام پروژه های عمرانی

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی بر ضرورت تهیه ی پیوست های فرهنگی در انجام پروژه های عمرانی در مناطق حاشیه نشین تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"مریم بیدخام" در جلسه ی هم اندیشی استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد در نواحی ناکارآمد و مناطق حاشیه نشین، اظهار داشت: بهره مندی از قابلیت ها و توانمندی های سازمان های مردم نهاد در مواجهه با مسائل و مشکلات نواحی ناکارآمد و مناطق حاشیه نشین ضروری است.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ادامه داد: تجربه سازمان های مردم نهاد در حوزه مسائل اجتماعی و فرهنگی استان و همکاری با دستگاه های اجرایی را می توان تجربه ای موفق قلمداد نمود که در مقایسه با حضور بخش دولتی در برخی موارد به مراتب از کارایی و اثر بخشی بالاتری برخوردار است .
وی افزود : برقراری ارتباط میان سازمان های مردم نهاد و دولت بویژه در مناطق ناکارآمد شهری به فرآیند توسعه این مناطق کمک کرده و بر حوزه های تصمیم گیری ها به شکل موثری نیز تاثیر می گذارد.
 ایشان از سازمانهای مردم نهاد غیر دولتی به عنوان مجموعه ای تأثیرگذار و کارآمد یاد کرد و اظهار کرد که با فراهم نمودن زمینه های لازم حضور آنان در جلسات تصمیم سازی و تصمیم گیری ، موجبات تقویت نگاه کارشناسی و شناخت دقیق از مسائل و مشکلات موجود فراهم می گردد .
وی در ادامه مباحث خود در خصوص ضرورت بهره مندی از ظرفیت سازمان های مردم نهاد ، اولویت قراردادن پیوست های اجتماعی و فرهنگی در انجام عملیات عمرانی در نواحی ناکارآمد و مناطق حاشیه نشین را عاملی مهم و تعیین کننده در ریشه کنی آسیبهای اجتماعی و ارتقاء شرایط زندگی در این نواحی برشمرد .
در ادامه ناصری فر رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی با تاکید بر استفاده از توانمندی سازمانهای مردم نهاد بر استفاده از ظرفیت آنان در راستای پیشبرد اهداف ستاد بازآفرینی  شهری تأکید کرد و افزود: باید برای تحقق برنامه ها از ظرفیت های سمنها و از ظرفیت ها استفاده  بهینه نماییم.
در پایان مقرر شد در جلسه آتی جهت هم اندیشی و استفاده از نظرات کارشناسی سمنها نشست تخصصی با حضور سمنهای مرتبط با این حوزه برگزار گردد.