رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

رعایت عدالت در اخذ مالیات از مهمترین شاخصه های حقوق شهروندی است


27 دى, 1396 - 13:11 -- اداره کل روابط ...
بیدخام:

رعایت عدالت در اخذ مالیات از مهمترین شاخصه های حقوق شهروندی است

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: رعایت عدالت در اخذ مالیات از مهمترین شاخصه های حقوق شهروندی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"مریم بیدخام " در نشستی با مدیرکل امور مالیاتی بر ضرورت همکاری و تعامل بیشتر در خصوص تسهیل روند فعالیت سازمان های مردم نهاد در مباحث مالیاتی و ارائه خدمات مشاوره ای از سوی دستگاه مالیاتی تاکید کرد.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در  این دیدار با اشاره به کسب رتبه برتر حقوق شهروندی امور مالیاتی استان ، از تلاشها و اقدامات انجام گرفته تقدیر کرد.
بیدخام با تاکید بر لزوم نهادینه شدن  فرهنگ مالیاتی در جامعه افزود: مردم باید اثرات پرداخت مالیات را در زندگی خود مشاهده نمایند و در جریان هزینه کرد مالیاتهای پرداختی قرار گیرند .
دبیر ستاد صیانت از حقوق شهروندی " رعایت عدالت " در اخذ مالیات را از مهمترین شاخصه های حقوق شهروندی برشمرد و یادآور شد: بایستی یک معیار روشن و شفاف جهت اخذ مالیات عموم شهروندان لحاظ شود .
وی با اشاره به اهمیت نقش سازمانهای مردم نهاد در پیشبرد امور ،  قوانین مربوط به امور مالیاتی سمن‌ها را یکی از مهمترین چالش‌هایی برشمرد  که مدیران سمن‌ها با آن درگیر هستند .
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با بیان اینکه ماده 139 آیین نامه اصلاحی قانون مالیات های مستقیم  به معافیت مالیاتی سمنهای خیریه اشاره دارد و در این راستا  سمن‌های خیریه بر حسب ماموریتی که دارند باید از مالیات معاف شوند خاطرنشان کرد : متاسفانه سمنها در این مسیر با چالش‌های زیادی روبه رو هستند که  این مسئله  تا رسیدن به نتیجه مطلوب نیازمند آگاهی بخشی و پیگیری  است.
وی برگزاری کارگاههای آموزشی در راستای توانمند سازی سازمانهای مردم نهاد را در حوزه های مختلف و بویژه امور مالیاتی از دیگر اهداف این نشست بیان کرد .
در ادامه مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین از مردم استان به شهروندان فهیم و با فرهنگ یاد نمود و دغدغه همه مسئولین را رونق کسب و کار و کمک به چرخه تولید عنوان کرد و بر لزوم حمایت و پشتیبانی همه جانبه از بخش تولید و صنعت در شرایط کنونی اقتصادی کشور تاکید نمود.
ایشان با بیان اینکه در ابتدای تاسیس  باید بستری فراهم شود که آموزشهای لازم در خصوص امور مالیاتی  به سازمانهای مردم نهاد داده شود اظهارکرد اداره کل امور مالیاتی جهت توانمند سازی و آموزش به سازمانهای مردم نهاد نهایت همکاری را انجام خواهد داد .