رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مدیر کل امور بانوان وخانواده استانداری قزوین از بیمه زنان خانه دار خبر داد


27 دى, 1396 - 14:02 -- اداره کل روابط عمومی

مدیر کل امور بانوان وخانواده استانداری قزوین از بیمه زنان خانه دار خبر داد

مرادیان مشاور استاندار ومدیر کل امور بانوان وخانواده از بیمه زنان خانه دار خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

معصومه مرادیان با اعلام این خبر افزود :بیمه زنان خانه دار شهری , روستایی وعشایری همواره یکی از دغدغه های حوزه زنان بوده و امروزه شاهد آن هستیم که با همت یکی از صندوق های 4 گانه تحت نظر دولت این بیمه محقق گردیده است.
وی در ادامه اظهار داشت صندوق بیمه اجتماعی روستایی وعشایری با نرخ حق بیمه تعیین شده 15 % زنان خانه دار را بیمه می کند که از این میزان 10 %آن را  دولت بعنوان کارفرما پرداخت می کند و5% ما بقی را بیمه شده می پردازد.
مدیر کل امور بانوان وخانواده استانداری قزوین با اشاره به مزایای این بیمه تصریح کرد :مزایای بازنشستگی ,مزایای از کار افتادگی,مزایای مستمری بازماندگان و نقل وانتقال سوابق مابین صندوق های دولتی از مهمترین مزایای این بیمه می باشد.
مرادیان نویدی دیگر به زنان خانه دار داد وافزود: برای سال 97 علاوه بر منابع سال 96 بیش از 15 میلیارد تومان منابع مالی جدید جهت افزایش تعداد پوشش زنان خانه دار در این صندوق از طرف دولت در نظر گرفته شده است.
 مشاور استاندار بیان داشت:  در همین راستا اولین کارگزاری ویژه بانوان در استان قزوین جهت ارائه خدمات بیمه ای به طور خاص به بانوان استان راه اندازی خواهد شد.