رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

جلسه کارگروه زنان و خانواده ی شهرستان تاکستان برگزار شد.


29 دى, 1396 - 12:59 -- روابط عمومی فرم...
به ریاست فرماندار تاکستان

جلسه کارگروه زنان و خانواده ی شهرستان تاکستان برگزار شد.

یکی از مهمترین وظایف کارگروه زن و خانواده شناسایی مسائل و مشکلات زنان در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و تلاش برای حل مشکلات و توانمندسازی بانوان است.

به گزارش

جلسه کارکروههای تخصصی بانوان و خانواده شهرستان تاکستان با حضور فرماندار،معاونت سیاسی و اجتماعی فرمانداری،جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی،مشاوران امور بانوان و تعدادی از سمن های فعال شهرستان تاکستان با هدف شناسی و رفع اسیب های اجتماعی حوزه زنان و خانواده و اشتغال زنان در محل فرمانداری تشکیل شد.

در ابتدا ایرج طاهرخانی معاونت سیاسی و اجتماعی فرمانداری ضمن تسلیت درگذشت جمعی از دریاداران به نقش و جایگاه بانوان در جامعه اشاره نموده و به هدف جلسه و دستورالعمل تشکیل زیر کارگروه ها اشار نمود و بیان داشت لازم است با همت و تلاش بیشتر برای بانوان و مشارکت های آنان برنامه ریزی های بیشتری با مشارکت خود بانوان انجام شود.

سیاوش طاهرخانی فرماندار شهرستان تاکستان نیر ضمن خیر مقدم و قدردانی از حضور تک تک اعضا در جلسه،حادثه سانچی و درگذشت دریاداران ایرانی را تسلیت گفته و با اشاره به جایگاه ونقش بانوان در توسعه کشور بیان داشتند :یکی از مهمترین وظایف کارگروه بانوان وخانواده شناسایی مسائل و مشکلات زنان در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و تلاش برای حل مشکلات و توانمندسازی بانوان است ،وافزود بانوان نقش مهم و تاثیر گذاری در جهت پیشرفت و پیشبرد اهداف جامعه دارند و همواره در فعالیت های مختلف این تاثیر گذاری را اثبات کرده اند.

اوی همچنین با اشاره به نهاد خانواده و استحکام بنیان خانواده از مدیران و مشاوران بانوان خواستند تا در این حوزه برنامه های متنوع داشته باشند که نیاز خانواده ها نیز در نظر گرفته شده باشد.

ودر ادامه خاطرنشان کرد دولت ظرفیت خوبی در خصوص تسهیلات مشاغل خانگی فراهم کرده و کار محوری را اولویت بر مکان محوری دانست و به عنوان عامل مهمی در اشتغال بانوان به آن اشاره نمودند.

زهرا صفوی رئیس کمیسون بانوان شورای شهربا اشاره به وضعیت زنان درشهرستان و مطالبات بانوان،وضعیت اشتغال بانوان،مسائل رفاهی و امنیتی وجایگاه بانوان مطالبی را ارائه کرد .

بخش پایانی این جلسه با اختصاصی به استماع دیدگاههای بانوان توسط  فرماندار پایان گرفت .