رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

باید احساس شرمساری معتادین در جامعه،تقویت شود


30 دى, 1396 - 10:15 -- اداره کل روابط عمومی
استاندار قزوین:

باید احساس شرمساری معتادین در جامعه،تقویت شود

استاندار قزوین گفت:اجتماعی کردن مبارزه یعنی معتاد در جامعه همواره احساس شرم کند و این موضوع را باید مهم ترین عامل بازدارنده به اعتیاد دانست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عبدالمحمد زاهدی در نشست هماهنگی شورای مبارزه با مواد مخدر استان قزوین افزود: حل مشکلات مرتبط با اعتیاد بدون همکاری و هماهنگی تمامی دستگاه ها و مسئولان ممکن نیست و همه باید برای مقابله با اعتیاد که خطرناک ترین آسیب اجتماعی و منشاء آسیب های بسیار بیشتری است وارد عمل شوند.
استاندار قزوین خاطر نشان کرد: با اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر مردم از خود و فرزندان شان مقابل اعتیاد مراقبت می کنند.
زاهدی گفت: اجتماعی کردن مبارزه یعنی اینکه مردم نسبت به مواد مخدر حساس شوند تا یک معتاد از نگاه شماتت آمیز مردم در جامعه همواره احساس شرم کند و این موضوع را باید مهم ترین عامل بازدارنده به اعتیاد دانست.
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افزود: مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد باید به یک مقوله اجتماعی و وظیفه همگانی در جامعه تبدیل شود.
وی اضافه کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد،حوزه هنری،آموزش و پرورش، دانشگاه ها و صدا و سیما می توانند با ایجاد پاتوق های فرهنگی قابل کنترل مانند کافه کتاب ها و مراکز آموزشی و هنری برای جذب جوانان و گذر زمان آنان اقدام کنند تا آسیب های اجتماعی کمتری مانند اعتیاد این قشر را تهدید کند.
رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین یادآور شد: مقابله با مواد مخدر تنها از عهده یک دستگاه بر نمی آید و باید همه دستگاه ها با وحدت رویه برای داشتن جامعه عاری از اعتیاد وارد عمل شوند.
رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین افزود: آمار ارائه شده از سوابق دستگیر شدگان در 10 ماهه سال جاری نشان می دهد که سرحلقه های اصلی کمتر بازداشت شده اند بنابراین باید با تعقیب و مراقبات بیشتر به سرحلقه ها و سرباندهای هدایت جریان توزیع مواد مخدر در استان برسیم.
استاندار قزوین گفت: عمده سرباندها در خارج از کشور هستند و در داخل نیز سرحلقه ها به صورت پنهان و پوششی عمل می کنند و باید تلاش بیشتری به منظور شناسایی و دستگیری آنان انجام شود.
وی با تاکید بر اینکه فضا برای فعالیت قاچاقچیان مواد مخدر باید ناامن شود،افزود: باید در نظر داشت در حوزه پیشگیری مواد مخدر تا زمانی که تقاضا وجود داشته باشد ورود صورت می گیرد و تجارت سودآوری برای عاملان اصلی خواهد بود.
استاندار قزوین همچنین بر لزوم ایجاد گرمخانه برای اسکان موقت معتادان بهبود یافته زن تاکید کرد و گفت: بیشتر خانواده ها حاضر نیستند دختر و همسر پاک شده را تا مدتی دوباره بپذیرند بنابراین باید موضوع گرمخانه برای زنان توسط شهرداری و بهزیستی فراهم شود.
استاندار قزوین خاطرنشان کرد: از انجام پژوهش برای یافتن راه های بهتر به منظور کاهش معضل اعتیاد نیز نباید غافل شویم