رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

نجات دشت قزوین با عقلانیت و استفاده از شیوه های نوین آبیاری


30 دى, 1396 - 13:31 -- اداره کل روابط ...
استاندار قزوین در "همایش کشاورزی هوشمند چشم انداز روشن فردا":

نجات دشت قزوین با عقلانیت و استفاده از شیوه های نوین آبیاری

استاندار قزوین تاکید کرد:با عقلانیت و شیوه های نوین کشاورزی دشت حاصلخیز قزوین را باید از بحران نجات دهیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی" پیش از ظهر امروز در همایش کشاورزی هوشمند چشم انداز روشن فردا" با بیان این مطلب افزود: با توجه به بحران آب و تغییرات اقلیمی،ضرورت دارد با شیوه های کارشناسی فردای روشنی را برای خود و فرزندانمان در حوزه ی کشاورزی بسازیم.
استاندار قزوین ادامه داد: صرفا با پیش بینی این آینده ی روشن ساخته نمی شود بلکه با عنایت به واقعیت های موجود در کشور می بایست این سازندگی با درایت و اتخاذ تصمیمات هوشمند بر اساس شرایط موجود باشد.
زاهدی بیان کرد: در دنیای امروز با عنایت به شرایط پیش آمده و چالش های موجود در ذخایر آبی،قادر نخواهیم بود با تمسک به شیوه های سنتی کشاورزی را رونق بخشیم بلکه باید با پایداری و توجه به شیوه های نوین اهداف اقتصاد مقاومتی را در برش استانی عملی سازیم.
استاندار قزوین تاکید کرد: ضرورت دارد تا به دنبال راهکارهایی باشیم که با مصرف کمترین آب بهترین و بیشترین محصولات را در استان بهره برداری کنیم و این امر جز با عقلانیت در بهره مندی از منابع موجود میسر نخواهد شد.
نماینده ی عالی دولت در استان با اشاره به ظرفیت های موجود در استان، ادامه داد: در استان قزوین نیروهای توانمند زیادی در بخش خصوصی وجود دارد که قادر هستند با امکانات و ظرفیت های موجود مجتمع ها و واحدهای تولیدی مجهز و خوبی را راه اندازی کنند ولی در این مسیر دشوار به حمایت و پشتیبانی نیاز دارند.
زاهدی کنترل مصرف آب و تغییر الگوی کشت را از موارد مهمی برشمرد که می بایست مورد توجه دست اندرکاران حوزه ی کشاورزی و بهره برداران در استان قرار گیرد و ادامه داد: اگر این امور مهم را مد نظر قرار ندهیم دشت حاصلخیز قزوین به یک تهدید جدی برای استان و سایر استان های همجوار تبدیل خواهد شد.
در خاتمه ی این همایش با حضور استاندار، معاون وزیرجهاد و کشاورزی و جمعی از مسئولان استانی از نمونه های استانی بخش کشاورزی استان تجلیل شد.

کلید واژه ها: