رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

انقلاب اسلامی بعنوان مهم ترین تحول سیاسی و تاریخی ایران با حضور مردم به پیروزی رسید


زاهدی,استاندار
20 بهمن, 1396 - 14:30 -- اداره کل روابط ...
استاندار قزوین:

انقلاب اسلامی بعنوان مهم ترین تحول سیاسی و تاریخی ایران با حضور مردم به پیروزی رسید

در عصر حاضر ایران پرچمدار حکومت دینی و اسلامی در دنیا است
استاندارقزوین گفت: تبدیل نظام شاهنشاهی به انقلاب اسلامی در سال 57 را باید مهمترین تحول سیاسی و تاریخی در ایران پس از دوره اسلام یاد کرد که با حضور مردم به پیروزی رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی" پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین از انقلاب اسلامی به عنوان مردمی ترین انقلاب دنیا یاد کرد و افزود: این انقلاب با حضور همه اقشار جامعه به پیروزی رسید و در عصر حاضر ایران پرچمدار حکومت دینی و اسلامی در دنیا است و باید قدردان این نعمت باشیم.
استاندار قزوین با بیان اینکه این انقلاب با نثار خون هزاران شهید بوجود آمده و حفظ شده است،اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران افتخار وجود 250 هزار شهید را دارد که نشان دهنده حضور گسترده مردم برای دفاع از انقلاب بوده است.
زاهدی، اسلامیت، رهبری و حضور مردم را سه عنصر اساسی در پیروزی انقلاب اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: در حال حاضر مهمترین هدف دشمن ناکارآمد جلوه دادن نظام است که ملت ایران و مسئولان باید نسبت به این توطئه مانند همیشه هوشیار باشند.
استاندار قزوین خدمات ارائه شده از سوی نظام به ملت ایران را نشان دهنده توجه و احترام به ملت دانست و گفت: باید قدر این نظام که برخواسته از ارزش های معنوی و دینی است را بدانیم.
زاهدی در ادامه به دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف عمرانی و خدماتی در استان قزوین اشاره کرد و گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی میزان مشترکین گاز در استان هفت هزار برابر رشد یافته و به 390هزار مشترک رسیده است.
وی ادامه داد: همچنین قبل از انقلاب 72 روستای استان قزوین برق داشت ولی امروز 830 روستا در این استان از نعمت برق بهره مند هستند و تعداد مشترکین برق صنعتی و کشاورزی نیز 100 برابر شده و به یک هزار و 804مشترک رسیده است.
وی، احداث بزرگ راه ها، بهسازی و نوسازی 72 هزار مسکن روستایی، صدور پروانه های صنعتی به میزان 6 هزار واحد را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان قزوین یاد کرد.
زاهدی،افزایش تولید محصولات کشاورزی و مجمتع های دامپروری را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی در قزوین یاد کرد و افزود: تولید سالانه سه هزار و 500 تن ماهی، 250 هزار تن گندم، تولید یک میلیون و 500 هزار تن شیر و تولید 70 هزار تن گوشت مرغ را از دیگر دستاوردهای حوزه کشاورزی است در استان قزوین است که نباید به سادگی از آنها گذشت.
وی کاهش مرگ و میر کودکان و افزایش سن امید به زندگی،گسترش تخت های بیمارستانی، توسعه سطح سواد در مناطق شهری و روستایی و ساخت مساجد را از دیگر دستاورهای بدست آمده در چهار دهه اخیر به برکت انقلاب اسلامی یاد کرد.
استاندار قزوین در پایان بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن به منظور پاسخ دندان شکن به دشمن تاکید کرد.