رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ساخت نیروگاه ۷ مگاواتی خورشیدی در قزوین آغاز می شود


25 بهمن, 1396 - 09:09 -- اداره کل روابط عمومی
معاون اقتصادی استانداری قزوین:

ساخت نیروگاه ۷ مگاواتی خورشیدی در قزوین آغاز می شود

معاون اقتصادی استانداری قزوین گفت: ساخت نیروگاه خورشیدی ۷ مگاواتی کمیته امداد امام خمینی قزوین در روستای قشلاق آبیک با ۳۵ میلیارد تومان اعتبار اسفندماه امسال آغاز می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

جلسه بررسی نحوه اجرای ۱۰۰۰ واحد نیروگاه خورشیدی خانگی روز سه شنبه با حضورمعاون اقتصادی استانداری، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق، مسئول ستاد سرمایه گذاری استان و مسئولان کمیته امداد در استانداری قزوین برگزار شد.
منوچهر حبیبی در این جلسه گفت: خوشبختانه در حوزه انرژی های تجدید پذیر از ظرفیت خوبی در استان برخورداریم که با به فعل درآوردن آن می توانیم به اشتغال و تولید استان کمک کنیم.
وی افزود: کمیته امداد یکی از نهادهای حمایتی است که در راستای توانمند سازی مددجویان خود در اجرای طرح های نیروگاهی پیشگام است و در این عرصه با جدیت عمل می کند.
معاون اقتصادی استانداری قزوین تصریح کرد: توسعه نیروگاههای خورشیدی توسط کمیته امداد در بخش خانگی مورد توجه قرار گرفته و امروز برای تسریع در احداث یک نیروگاه ۷ مگاواتی تصمیم لازم اتخاذ می شود.
وی بیان کرد: استعلام صدور مجوز نیروگاه ۷ مگاواتی در کمترین زمان صادر شده و شرکت توزیع نیروی برق و محیط زیست و کمیته امداد همکاری بسیار خوبی در اجرای طرح داشته است و امیدواریم این طرح در کمتر از یک سال به بهره برداری برسد.
حبیبی یادآورشد: نیروگاه خورشیدی سازگار با محیط زیست است و تلاش می کنیم این طرح ها با وسعت بیشتری در استان قزوین اجرایی شود.
معاون اقتصادی استانداری قزوین بیان کرد: برای اجرای نیروگاه خورشیدی ۷ مگاواتی در روستای قشلاق شهرستان آبیک بالغ بر ۳۶ ملیارد تومان اعتبار هزینه می شود و با تکمیل آن برای ۱۵ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.