رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اجرایی کردن اقتصاد بدون آب در استان


25 بهمن, 1396 - 11:46 -- اداره کل روابط ...
استاندار قزوین تاکید کرد:

اجرایی کردن اقتصاد بدون آب در استان

استاندار قزوین گفت: با توجه بحران آب در کشور و استان قزوین می توان تجهیزات مصرف آب را به سادگی با استانداردهای روز مجهز کرد تا آب کمتری مصرف کنیم و در این راستا باید به دنبال اقتصاد بدون آب باشیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی "  استاندار قزوین نیز در این دیدار گفت: با توجه بحران آب در کشور و استان قزوین می توان تجهیزات مصرف آب را به سادگی با استانداردهای روز مجهز کرد تا آب کمتری مصرف کنیم.

عبدالمحمد زاهدی اضافه کرد: اگر 10 درصد مصرف آب در بخش کشاورزی را کاهش دهیم کار بزرگی انجام داده ایم. 

استاندار قزوین با بیان اینکه ما باید به دنبال اقتصاد بدون آب باشیم،افزود: در بعضی نقاط کشور قدر آب را به دلیل مواجه با بحران بسیار خوب می دانند اما برخی مناطق دیگر این مساله را جدی نمی گیرند. 

وی اضافه کرد: 92 درصد مصرف آب در بخش کشاورزی است بنابراین باید الگوی کشت و مصرف آب در این بخش تغییر یابد. 

استاندار قزوین با بیان اینکه صنایع نیازی ندارند که از آب شرب برای مصارف خود استفاده کنند،افزود: صنایع فولادی کشور در چرخه مصرف خود امکان استفاده از هر نوع آبی را دارند و نیازی به آب شرب در این چرخه وجود ندارد.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: برای ورود پررنگ تر به تدوین و تنظیم استانداردهای جدید در حوزه انرژی آمادگی داریم.

 پیروز بخت در دیدار با استاندار قزوین افزود: هرکاری از دست ما برای تدوین و تنظیم استانداردهای جدید حوزه انرژی به ویژه در بخش آب بربیاید انجام خواهیم داد تا شاهد بهینه سازی مصرف این مایه حیاتی باشیم. 

رییس سازمان ملی استاندارد اضافه کرد: البته قشری وجود دارند که تفهیم مصرف بهینه آب به آنها بسیار دشوار است و در این خصوص باید شاهد فرهنگ سازی و اتخاذ سیاست های مناسب بود. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین نیز در این دیدار گفت: مصرف آب شرب در بخش خانگی پنج درصد و در بخش خدمات و صنعت چهار درصد است و 91 درصد آن نیز در بخش کشاورزی مصرف می شود. 

منوچهر حبیبی افزود: از 500 میلیون متر مکعب حجم آب سد طالقان 300 میلیون متر مکعب سهم استان قزوین است و حجم آب مصرفی در حوزه کشاوزی بسیار بالاست و بازدهی آن نیز مطلوب نیز نیست.