رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

حل بحران آب، از دغدغه های اصلی دولت است


25 بهمن, 1396 - 14:58 -- اداره کل روابط عمومی
استاندار قزوین در دیدار معاون شرکت آبفای کشور:

حل بحران آب، از دغدغه های اصلی دولت است

استاندار قزوین در دیدار معاون شرکت آبفای کشور گفت:حل بحران آب، ازمهمترین دغدغه های اصلی دولت است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،


عبدالمحمد زاهدی در دیدار معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: قزوین در حوزه تامین و انتقال آب شرب و کشاورزی مشکلات زیادی دارد و جزییات موارد مربوط به این مساله در دیدار با وزیر نیرو به اطلاع وی نیز رسیده است.
استاندار قزوین در ادامه گفت: مسئله و دغدغه اصلی وزارت نیرو که در گذشته تامین انرژی و ساخت نیروگاه ها بود امروز به بحث آب تبدیل شده است.
وی با اشاره به اجرای طرح آبرسانی از سد طالقان به قزوین،گفت: مشکل آب شرب 14 شهر و 194 روستای استان با اجرای این طرح حل می شود و در بخش کشاورزی نیز باید به فکر حل مشکل باشیم.
زاهدی اظهار کرد: امروزه تامین آب کار بسیار مشکلی است و البته نباید فراموش کرد مشکل اصلی ما در این حوزه به مصرف ناصحیح باز می گردد.
وی افزود: باید در خصوص پساب شهر صنعتی البرز و استفاده از آن برای مصارف مختلف نیز با تشکیل نشستی با حضور مسئولان مربوطه هرچه زودتر تصمیم گیری شود.
علی اصغر قانع در این دیدارافزود: به منظور حل مشکلات حوزه آب به عزم ملی نیازمند هستیم.
وی افزود: تلاش می کنیم با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی مسئولان، دستگاه ها و امکانات استانها نسبت به حل بحران آب در مناطق مختلف کشور اقدام کنیم.
معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: حل بحران آب به تنهایی از عهده وزارت نیرو خارج است بلکه به همکاری همه دستگاه ها نیاز دارد.
قانع همچنین گفت: تغییر شیوه الگوی مصرف نیز از موارد مهمی است که باید برای حل بحران آب به آن توجه داشته باشیم.
در پایان این دیدار، استاندار قزوین از زحمات احمد هجران فر مدیرعامل سابق آب و فاضلاب استان قزوین قدردانی کرد و به داراب بیرانوند مدیرعامل جدید این دستگاه تبریک گفت.