رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پیشگیری و فرهنگ سازی مهم ترین شیوه ریشه کنی اعتیاد در جامعه


25 بهمن, 1396 - 18:46 -- اداره کل روابط ...
استاندار در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر:

پیشگیری و فرهنگ سازی مهم ترین شیوه ریشه کنی اعتیاد در جامعه

ضرورت برگزاری جنگ های شادی برای جوانان و نوجوانان
استاندار قزوین گفت:پیشگیری و فرهنگ سازی مهم ترین شیوه ریشه کنی اعتیاد در جامعه است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی" ساعتی پیش در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با بیان این مطلب افزود:هیچ احدی نباید خود را ازخطر اعتیاد به مواد مخدر در امان و مصون بداند و همواره از این تهدید بایستی احساس خطر کنیم و به دنبال راهکار اساسی برای مبارزه و ریشه کن کردن اعتیاد در جامعه باشیم.
استاندار قزوین ادامه داد: اعتیاد به مواد مخدر ریشه ی روانی داردو صرفا عواملی مانند مشکلات اقتصادی علت بروز این مشکل نمی تواند باشد.
زاهدی توجه به آموزش را یک امر مهمی در راستای پیشگیری به مواد مخدر اعلام کرد و افزود: آموزش مهارت های زندگی به جوانان و نوجوانان امر مهم و ضروری است که باید دستور کار برنامه ریزان و دست اندرکاران قرار گیرد و عواقب اعتیاد به مواد مخدر در قالب فیلم های کوتاه و سایر شیوه ها به این قشر حساس بازگو شود تا با شیوه های مناسب فرهنگ سازی در جریان ابتلا به این بلای خانمانسوز و خطرناک قرار نگیرند.
استاندار قزوین افزود: بیشترین و قوی ترین برنامه ها می بایست در حوزه ی پیشگیری باشد و طراحی برنامه های نشاط آور برای جوانان و نوجوانان  یکی از راهکارهای ضروری در این بخش است و ما باید این واقعیت را بپذیریم که  جامعه ی ما بویژه این اقشار بیشتر نیاز به شادی دارند.
زاهدی با تاکید برضرورت اجرای جنگ های شادی برای نوجوانان و جوانان ادامه داد: برگزاری جنگ های شادی در جامعه باید علنی باشد تا از شادی های غیر علنی و آسیب زا جلوگیری گردد و جوانان و نوجوانان انرژی و احساسات خود را در این مکان های عمومی و به شیوه های سالم تخلیه کنند.
استاندار قزوین تاکید کرد تا کارگروهی با دستور کار مشخصی تشکیل گردد تا با برنامه ریزی های فرهنگی، هنری و ورزشی برای پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در سال آینده  برنامه هایی را در استان طراحی و اجرایی سازد.
وی از کمیته قضایی و حقوقی نیز خواست تا خلاءهای قانونی را در امر مبارزه و پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر احصاء و اعلام کنند تا اقدام لازم در این خصوص انجام شود.
در این جلسه حاضران به بیان نظرات و پیشنهادهایی در خصوص راهکارهای مبارزه و پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدرپرداختند.