رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

رشته های دانشگاهی باید متناسب با نیازهای روز جامعه تعریف شوند


20 اسفند, 1396 - 18:48 -- اداره کل روابط ...
استاندار قزوین :

رشته های دانشگاهی باید متناسب با نیازهای روز جامعه تعریف شوند

استاندار قزوین گفت: رشته های دانشگاهی باید برای مشکلات در حوزه های مختلف برنامه داشته و منطبق با نیازهای جامعه تعریف و تدوین شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی "  در دیدار محمد حسین امید رییس دانشگاه علمی کاربردی کشور با وی، افزود: سند آمایش قزوین تهیه و تنظیم شده و در آن نیازهای مهارتی استان لحاظ و پیش بینی شده است. 

وی با بیان اینکه رشته های مربوط به دانشگاه علمی کاربردی باید روزآمد و مطابق با نیازهای جامعه و بازار کار باشد،افزود: کاربردی بودن رشته های این دانشگاه همان گونه که در نام آن نیز آمده، ضروری است. 

استاندار قزوین با اشاره به استقرار تعدادی از واحدهای صنعتی بزرگ کشور در استان،گفت: این واحدها به نیروی فنی متخصص منطبق بر فعالیت خود نیازمندند که دانشگاه علمی و کاربردی می تواند در تامین این خواسته کمک قابل توجهی کند. 

رییس دانشگاه علمی و کاربردی کشور نیز در این دیدار گفت: اصلاح فرایندها در این دانشگاه تا سال تحصیلی 97-98 مورد توجه قرار دارد و در همین رابطه مراکز علمی و کاربردی دولتی براساس مصوبه دولت تعطیل می شوند. 

محمدحسین امید افزود: تلاش داریم تا رشته های دانشگاهی ما منبطق بر نیازهای جامعه بوده و از اثرگذاری لازم برای حل مشکلات اقتصادی کشور برخوردار باشند.