رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بازارچه آثار هنرمندان،در شهرهای استان قزوین راه اندازی می شود


21 اسفند, 1396 - 12:09 -- اداره کل روابط عمومی
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری:

بازارچه آثار هنرمندان،در شهرهای استان قزوین راه اندازی می شود

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: بازارچه آثار و محصولات هنرمندان با هدف حمایت از جامعه هنری در شهرهای مختلف استان راه اندازی می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در نشست هماهنگی بزرگداشت هفته هنر انقلاب اسلامی افزود: این بازارچه ها می توانند معیشت هنرمندان را بهبود ببخشند.
این مسئول در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: هفته هنر انقلاب اسلامی فرصت مناسبی برای بازخوانی ارزش های انقلاب با زبان هنر بویژه برای نسل های جوان است.
وی اضافه کرد: برای برگزاری برنامه های مفید فرهنگی و هنری به همکاری تمام سازمان های دولتی و مردم نهاد نیاز داریم.
بیدخام با بیان اینکه برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی از 16فروردین ماه با غبارروبی مزار شهدا آغاز می شود،افزود: دیدار هنرمندان شاخص با امام جمعه، افتتاح نمایشگاه تولیدات تجسمی، رونمایی از مستند بزم رزم و آینده نگاری راهبردی حوزه هنر در تالار حافظ،اختتامیه جشنواره داستان، محفل طنز سنگ پا، شب خاطره آیت الله باریک بین و جشن هنر انقلاب از دیگر برنامه های این هفته خواهد بود.
وی با تاکید بر بسترسازی و آماده سازی فضای محیطی شهر قزوین برای این هفته،گفت: در این راستا می توان از ظرفیت فضای مجازی نیز برای تولید محتوا و تبلیغ برنامه ها استفاده کرد.
بیدخام همچنین یر جلوگیری از تمرکز برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی تاکید کرد و افزود: انتظار داریم در سایر شهرستان های استان نیز برنامه‌های این هفته مورد توجه مسئولان آنها قرار گیرد.
رییس حوزه هنری قزوین نیز در ادامه این نشست گفت: چندین سال است که ستاد بزرگداشت هفته هنر انقلاب اسلامی به ریاست وزارت کشور تشکیل شده است تا با اجرای برنامه های مختلف بتوانیم در پاسداشت و یادآوری این هفته که مزین به نام شهید مرتضی آوینی می باشد، دین خود را به شهدا و هنرمندان انقلابی ادا کنیم.
علی هوشمند با اشاره به برنامه های این هفته از دستگاه های مختلف استان خواست در فضاسازی و اجرای این برنامه ها همکاری و همراهی لازم را داشته باشند.
رییس حوزه هنری قزوین در ادامه با اشاره به اینکه در ابتدای سال تامین منابع مالی برای اجرای برنامه ها دشوار است،خواستار تامین بخشی از منابع مورد نیاز این برنامه ها توسط سازمان مدیریت و برنامه شد.
بیستم فروردین ماه به مناسبت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی به عنوان روز هنرانقلاب اسلامی نام گذاری شده است.