رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استان قزوین بیش از 70 هزار ورزشکار سازمان یافته دارد


22 اسفند, 1396 - 11:33 -- اداره کل روابط عمومی
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین:

استان قزوین بیش از 70 هزار ورزشکار سازمان یافته دارد

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: استان قزوین 71 هزار و 300 ورزشکار سازمان یافته دارد که نشان از ظرفیت های ورزشی استان است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در نشست شورای عالی ورزش استان قزوین افزود: توسعه ورزش همگانی به مشارکت تمامی دستگاه ها نیازمند است.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: توسعه ورزش با توجه به نقش آن در تندرستی و نشاط جامعه باید به یک دغدغه برای مدیران تبدیل شود.
این مسئول خاطر نشان کرد: تقویت ورزش همگانی کار یک دستگاه نیست و همه دستگاه ها باید از شورای شهر گرفته تا سایر دستگاه ها پای کار باشند
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین اظهار کرد: هیچ کس نمی تواند منکر نقش برجسته ورزش در حفظ سلامت و شادابی افراد جامعه باشد.
وی افزود: ورزش در بانوان و خانواده ها نیز باید به شکل جدی تر مورد پیگیری قرار گیرد چون خانواده و بانوان خیمه و ستون حفظ جامعه از آسیب های اجتماعی هستند.
بیدخام همچنین گفت: بیش از یک سوم جمعیت استان را جوانان بین 18 تا 29 سال تشکیل می دهند که این یک ظرفیت عالی برای توسعه ورزش همگانی،ملی و قهرمانی است.
این مسئول با بیان اینکه 71 هزار و 300 ورزشکار سازمان یافته نشان دهنده ظرفیت های ورزشی استان است،افزود: باید بسترهای لازم برای افزایش این آمار فراهم شود.
وی با تاکید بر تلاش برای برنامه ریزی به منظور تقویت نشاط و شادابی در بین شهروندان استان،افزود: باید از خود سوال کنیم چرا زنجان به عنوان استانی همسایه در ردیف شادترین استان های کشور است اما قزوین در این خصوص در جایگاه پایینی قرار دارد.