رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

آمار دقیق عشایر در برنامه ریزی ها راهگشاست


21 فروردين, 1397 - 18:56 -- اداره کل روابط عمومی
استاندار قزوین در دیدار معاون وزیر جهاد کشاورزی

آمار دقیق عشایر در برنامه ریزی ها راهگشاست

استاندار قزوین در دیدار معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان امور عشایری ایران گفت:آمار و اطلاعات دقیق از عشایر در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها راهگشاست

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عبدالمحمد زاهدی در دیدار کرمعلی قندالی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان عشایری ایران افزود: عشایر در صورت مهاجرت، بیشتر از روستاییان آسیب می بییند چون با زندگی شهری چندان آشنا نیستند.

وی ادامه داد: باید جامعه آماری عشایر استان به صورت کامل و دقیق جمع بندی شود تا در تصمیم گیری ها منطبق بر واقعیت اقدام کنیم.

استاندار قزوین همچنین گفت: باید با جامعه عشایر کاملا متفاوت با جامعه شهری و روستایی برخورد کرد چون مباحث فرهنگی و اجتماعی آنان متفاوت است.

وی افزود: گاهی یک رفتار کارشناسی نشده جامعه عشایری را میان جوامع شهری و روستایی سرگردان و آشفته می سازد.

استاندار قزوین ادامه داد: عمده عشایر استان قزوین در مناطق پرباران حضور دارند و می توان از آنها در تامین علوفه و گیاهان دارویی و حتی در تولید نهال و کشت باغ ها استفاده کرد.

استاندار قزوین گفت: تولید عشایر استان و هم سطح زندگی آنان نیازمند ارتقاست تا از مهاجرت این قشر به شهرها جلوگیری شود.

استاندار قزوین با اشاره به ظرفیت کشتارگاه زیاران برای تکمیل زنجیره تولید گوشت قرمز، افزود: همیشه در بازاریابی گوشت تولیدی عشایر مشکل وجود داشته است و باید با تامین زیرساخت ها و بسترهای لازم و همچنین استفاده از مجموعه های چون مجتمع زیاران برای رفع این مشکل اقدام کرد.

وی افزود:عشایر استان در حوزه پرورش و تولید دام ظرفیت های زیادی داشته و در سایر حوزه ها نیز باید از توانمندی های آنها بیشتر استفاده کرد.